x-kom hosting

Smużenie na monitorze 2K przy szybkich obiektach - karta graficzna czy ekran?

matyszeq
utworzono
utworzono

Hey
Dzisiaj na moim monitorze zauważyłem niepokojące smużenie ekranu kiedy używałem drugiego ekranu. Gdy na niego kliknąłem problem znikal. Potem w grach zobaczyłem ze szybkie obiekty pozostawiają po sobie jakąś smugę. Nie tylko jest to w grach ale tez niektórych stronach internetowych. ( Zdjęcia i film załączam) Głownie dzieje sie to na monitorze 2K , jak przeciągnę grę problem znika (FullHD) jednak nie jest to regułą bo na fullhd tez ten problem sie czasami pojawia. Dodam ze wszystkie temperatury sa w normie okolo 50C
Obstawiam kartę graf bądź monitor.
Proszę o pomoc.

434226672_384216134519941_1245708028506601927_n.jpg

xardas228
komentarz
komentarz

WoW chyba zrzuca klatki do 30 jak klikniesz na inny ekran/zrzucisz grę na pasek, może monitor ma problem po wyjściu z zasięgu VRR? Smużenie może też być winą samego monitora jeśli jest słaba matryca VA lub wyłączony w ustawieniach monitora overdrive. Podaj model monitora i reszty sprzętu bo bez tego ciężko.

matyszeq
komentarz
komentarz (edytowane)

Nigdy tego nie bylo , gram w wowa od X lat :)  I to nie tylko w wowie , ogolnie tak jest w innych grach tez.

Intel(R) Core(TM) i7-9700K CPU @ 3.60GHz   3.60 GHz

RTX 2060 SUPER 

16 GB RAM

 

 

LG UltraGear 27GN800P 27" 2K IPS 144Hz 1ms Gamingowy

xardas228
komentarz
komentarz

Ok, w menu osd monitora co masz ustawione w "Response Time"? Na wszelki wypadek odinstaluj za pomocą programu "DDU" sterownik nvidii i zainstaluj od nowa. Sprawdź też czy problem występuje na 120Hz i 60Hz. Rozumiem że jak jest podpięty jeden monitor to problem też występuję?

matyszeq
komentarz
komentarz

W czas odpowiedzi mam "szybszy" (najszybszy mozliwy). Zrobilem wylacz i jak by ustalo... Ale dziwne bo ja zadnych ustawien nie zmienialem od kiedy mi sie to pojawilo...

Na 120 i 60 problem jest jeszcze wyrazniejszy 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.