x-kom hosting

Router/modem lte do szpitala

Gość
utworzono
utworzono

Witam mam nietypowy problem, mianowicie ide na jakiś czas do szpitala na rehabilitację i potrzebuję mieć tam dostęp do internetu (nigdy nie było tam WiFi i nic mi nie wiadomo by był od jakiegoś czasu) dodatkowo na oddziale panuje problem z zasięgiem, miałem kiedyś stare modemy na usb z play, plusa i t-mobile oraz zewnętrzna antenę (w której niestety ułamało się złącze) tylko każdy z nich ma na pewno powyżej 8 lat i karta z t-mobile w ogóle nie łączy się z siecią 4g natomiast kupiłem kartę z play i łączy się na 4g lecz ma problemy z zasięgiem oraz prędkość jest strasznie niska (w speed teście wyszło całe 4.5 MB/s i to był max) i zastanawiam się nad kupnem jakiegoś modemu/routera na kartę sim. Jak narazie moja uwagę zwróciły 2 modele:
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/routery/router-asus-4g-n16?utm_medium=linktxt&utm_campaign=04.2024&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_content=2979941
oraz
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/routery/router-asus-4g-ax56?utm_medium=XML&utm_campaign=2024-04&utm_term=Routery&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_content=2356557
Lecz nie ukrywam że te modemy/routery mają raczej służyć jako coś awaryjnego ew tylko gdy będę jechał gdzieś gdzie nie będę miał internetu czyli kolejne rehabilitacje bądź gdzieś indziej ew jakieś wakacje tak co mogę wsadzić kartę mieć ją na 5-6 tyg max do 2 miesięcy i znowu schować do szafy. Nie wiem czy jest sens płacić aż tyle lecz chciałbym aby był to sprzęt przyszłościowy gdzie wyciągnę go z szafy za 5 lat i nadal będzie działał (o ile się nie zepsuje oczywiście)

kefir001
komentarz
komentarz

@moderator jest możliwość zmienienia z gościa na profil Kefir001 bo dopiero teraz udało mi się odzyskać hasło

Anawa
komentarz
komentarz

(Nie można niestety przypisać pierwszego posta do Twojego konta).


Co do tematu, to pytanie, czy Twój komputer obsługuje WiFi 6? Drugi router obsługuje Wi-Fi 6, stąd też pewnie taka cena.

 

Nie wiem, jak bardzo polepszy się zasięg przy takim routerze... natomiast 4.5 MB/s jest akceptowalne, jeżeli zamierzasz tylko przeglądać internet.

 

Cytuj

Nie wiem czy jest sens płacić aż tyle lecz chciałbym aby był to sprzęt przyszłościowy gdzie wyciągnę go z szafy za 5 lat i nadal będzie działał (o ile się nie zepsuje oczywiście)

 

To na pewno lepiej wziąć router z obsługą WiFI 6.

kefir001
komentarz
komentarz

@Anawa hmm mam 2 laptopy 1 stary lenovo Y510P a drugi legion 5 slim kupiony pod koniec tamtego roku w tym starym na pewno nie ma wifi6 a dodatkowo działa już tylko na 2.4GHz. Zastanawiałem się jeszcze nad jakimś droższym lte kąt 11/12 ale nie wiem czy jest sens aż tyle płacić za sprzęt który większość będzie leżał w szafie. Być może jakiejś innej firmy jest bardziej opłacaln a jest lepszy 

Anawa
komentarz
komentarz

Jak router ma leżeć nieużywany to celowałbym w tańszy sprzęt.

Dodaj odpowiedź bez logowania

Dodajesz wpis jako gość. Pamiętaj, że to jest forum komputerowe.
Informacja: Twój wpis zostanie opublikowany po weryfikacji przez moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.