x-kom hosting

Obudowa + chlodzenie

nyenye
utworzono
utworzono

Witam wymieniam mojego ryzena 7600 na 7800x3d.

Poszukuje do niego chlodzenia wodnego i nowej obudowy.

W dobrej cenie widze ALF III 420 ale czytalem ze ciezko o obudowe do tego.  Z 2 strony 360 jest troche drozszy mozna byloby doplacic ta roznice wlasnie do obudowy pod 420.

Potrzebowalbym opinii i pomocy w wyborze. 

Budzet na skrzynke i chlodzenie to 1200-1300zl.

Z ciekawosci orientuje sie ktos za ile bede mogl sprzedac 6 miesieczny procesor ryzen 7600 + fortis dual do niego w zestawie? 

Miedziany
komentarz
komentarz

Znajdziesz obudowę pod to chłodzenie, chłodnica montowana nie na górze albo przodzie, ale na boku obudowy, no i są dosyć drogie :D 

Deepcool MORPHEUS WH - przykład najbliższy z brzegu 

 

Mniejsza chłodnica bez problemu sobie poradzi z tym procesorem, może lepiej wziąć coś mniejszego?

nyenye
komentarz
komentarz

Te 420 jest chyba w atrakcyjnej cenie to pomyslalem czemu by nie skorzystac czytalem ze lekko lepsze jest od 360. Przy okazji wkoncu sobie jakas obudowe kupie porzadna do tego bo mam budzetowa. Zalezy mi wlasnie zeby bylo na topie 

Miedziany
komentarz
komentarz

W pełni Cię rozumiem, to jest faktycznie ciekawa cena. W takim razie szukaj obudowy z możliwością montażu chłodnicy na boku - tak jak wyżej napisałem

Wydaje mi się jednak, że chłodnica 1x360 schłodzi ten procesor perfekcyjnie :) 

Silver Monkey X SNOWY BLACKOUT 360 3x120 mm - solidna i cicha chłodnica, bez problemu schłodzi Twoje CPU
NZXT H7 Flow Black - Obudowa w której chłodnice 1x360 zamontujesz z przodu lub na górze, w zależności jak Ci będzie odpowiadało i na co Ci GPU pozwoli. Jest solidnie zrobiona i fajnie można w niej kablowisko poukładać. Posiada też magnetyczne filtry przeciwkurzowe - a to pozwala utrzymać czystość w środku PCta :)

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
11 godzin temu, Miedziany napisał:

Deepcool MORPHEUS WH - przykład najbliższy z brzegu 

Wstaw sobie wentylator tych rozmiarów do budy i daj znać :lol2:

stock-article-image?fileName=837-0040-01

 

11 godzin temu, Miedziany napisał:

Silver Monkey X SNOWY BLACKOUT 360 3x120 mm - solidna i cicha chłodnica, bez problemu schłodzi Twoje CPU

46db to według ciebie ciche AIO?

To co wciskasz to crap totalny z krótką gwarancją.

Zainteresowany pyta o obudowę która zmieści Arctica 420 na topie a Ty wyskakujesz z.jakąś pokraczną obudową z wentylatorem o wielkości rodem z E36 i kijowym AIO nie wartym tej ceny. Nie wspominając że za 360zl ma w/w Arctica który bije wydajnością praktycznie wszystko na rynku.

Nie masz bladego pojęcia co polecasz, daruj sobie takie porady.

Miedziany
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer
 

Cytuj

Wstaw sobie wentylator tych rozmiarów do budy i daj znać :lol2:

Nie wiem co masz na myśli, jednak pozwolę sobie wyjaśnić skoro nie zrozumiałeś - podałem przykład pierwszy z brzegu, że takie obudowy są i jakich najlepiej szukać, nigdzie nie napisałem, że ta obudowa jest godna polecenia, bo nic o niej nie wiem. ;) 

Cytuj

46db to według ciebie ciche AIO?

To co wciskasz to crap totalny z krótką gwarancją.

Cóż... Faktycznie w testach ten AIO wykazał niecałe 46db i to jest więcej od Arctica, ale też mniej od innych znanych AIO - poleciłem tego Silver Monkey głównie dlatego, że miałem okazję na nim przez chwilę działać i przy pełnym obciążeniu był mało słyszalny, a zresztą zagłuszał go GPU, bez obciążenia prawie niesłyszalny. 3 lata to nie jest krótka gwarancja, a samo chłodzenie nie jest "crapem". 

Możemy się tutaj przerzucać, obśmiewać i krytykować, ale to nie ma sensu, bo każdy ma swoje doświadczenia z różnym sprzętem i swoją wiedze, to jest mocno subiektywne. Twórca tematu nie musi się sugerować moimi poleceniami, a od tego jest właśnie forum, że mógł wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie na podstawie doświadczeń i wiedzy innych. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
Dnia 12.04.2024 o 09:33, Miedziany napisał:

Nie wiem co masz na myśli, jednak pozwolę sobie wyjaśnić skoro nie zrozumiałeś - podałem przykład pierwszy z brzegu, że takie obudowy są i jakich najlepiej szukać, nigdzie nie napisałem, że ta obudowa jest godna polecenia, bo nic o niej nie wiem. ;) 

Rozumiem doskonale, pokazałeś jak nikłe masz pojęcie o sprzęcie. Chlopak pyta o budę która pomieści 420 III na topie a Ty wyskakujesz z budą która jest po prostu żartem patrząc na cenę względem możliwości. Ten 420mm wentylator jest tego doskonałym przykładem.

 

Problem w tym że Ty nic nie wiesz o sprzęcie jaki wciskasz, walisz po prostu z listy, a kto to kupi i jakie będzie miał z tym problemy to już jego sprawa.

 

Dnia 12.04.2024 o 09:33, Miedziany napisał:

Cóż... Faktycznie w testach ten AIO wykazał niecałe 46db i to jest więcej od Arctica, ale też mniej od innych znanych AIO - poleciłem tego Silver Monkey głównie dlatego, że miałem okazję na nim przez chwilę działać i przy pełnym obciążeniu był mało słyszalny, a zresztą zagłuszał go GPU, bez obciążenia prawie niesłyszalny. 3 lata to nie jest krótka gwarancja, a samo chłodzenie nie jest "crapem". 

Jest najtańszym chłodzeniem z chłodnicą 360.

Nie jest crapem? - jest, nonamowa blokopompa, głośne wentylatory, tylko 3 lata gwarancji I słabe wykonanie. Jak to się ma do w/w Arctica który jest pod każdym względem lepszym wyborem?

Nie wspomnę już że większość producentów daje na AiO 5 lat gwarancji, są lepiej wykonane - pompy Aseteka, są długo na rynku.

 

Za dużo na tym forum było tematów z budżetowymi AIO gdzie te chlodzenia sypaly się już w trakcie okresu gwarancji. Głośna praca, uwalone blokopompki, etc..

 

Sorry ale randomowy sales master nie będzie wciskał chłamu w działach hardware gdzie ktoś wydaje nieraz grube pieniądze.

 

Dnia 12.04.2024 o 09:33, Miedziany napisał:

Możemy się tutaj przerzucać, obśmiewać i krytykować, ale to nie ma sensu, bo każdy ma swoje doświadczenia z różnym sprzętem i swoją wiedze, to jest mocno subiektywne. Twórca tematu nie musi się sugerować moimi poleceniami, a od tego jest właśnie forum, że mógł wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie na podstawie doświadczeń i wiedzy innych. 

Jaki argument przemawia za wyborem tego konkretnego AIO? żaden? bo na pewno nie cena.

Nie wspomnę że w okolicy 450-500 zł mamy do wyboru kilka lepszych konstrukcji od Deepcoola, Fractala czy Corsaira.

 

Sensu nie mają porady w stylu,  "miałem i było ciche" bo poza polskim youtubem nikt tego nie testował.

nyenye
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer

Cześć, może Ty sie orientujesz czy 420 wejdzie na top do Lian Li 3 ? Czy lepiej wziac juz te 360 z ta obudowa? Bo chyba ta lian li 3 to dobry wybor?


Miedzy 420 a 360 przy takim 7800x3d byla by odczuwalna roznica?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

 

Do Lian Li Lancool III na front na top z modyfikacjami.

 

Shadow Base 800 i AF 420 II

image.thumb.png.b0640bdad683e4386de35d2154a48137.png

 

Silent Base 802 https://pcpartpicker.com/b/sQxcCJ

 

Fractal Meshify 2 

image.thumb.png.d553ed4cbef4b37afb1243d730e0f84a.png

 

image.thumb.png.00cca2c09da596842e35bb7f254dd304.png

 

 

Jeszcze znajdzie się kilka ale to już droższe konstrukcje.

nyenye
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer Zdecydowalem sie na ALF III 420 + mefishy 2xl chyba dobry wybor bedzie na przylosc.

A sluchaj oplaca mi sie dokupic 1 wentyl do tej obudowy? Bo w zestawie ma trzy a chyba najlepiej by bylo x3 140 przod, x1 140 tyl i alf u gory?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.