x-kom hosting

karta graficzna

Damian2223
utworzono
utworzono

Witam przychodzę z pytaniem odnośnie wymiany karty graficznej (używanej) w komputerze a mianowicie na taką w budżecie 800 złotych. Sam nie potrafię dobierać komponentów do komputera dlatego przychodzę  z pytaniem do kogoś kto ma pojęcie. Dodam że nie jestem wymagającym graczem tylko zależało by mi na płynniej rozgrywce w dobrej radości a nie full detalach poniżej specyfikacja komputera 

Procesor i7 3770 

Chlodzenie freja 5

Płyta główna gigabyte ga-z77-ds3h 

Pamiec ram 16 gb 2400mhz 

Karta graficzna radeon rx 550 4 gb

Zasilacz gigabyte p550 b 550 w 

Pentium320
komentarz
komentarz

Ivy Bridge to już PCI-E 3.0, do tego masz trochę wiekszy budżet, więc spokojnie można pokusić się o używkę RX 6600. Dostawiałem taką kartę we w zasadzie identycznym zestawieniu i wszystko śmiga jak należy, śmiało można parować tą kartę z takim CPU.

Damian2223
komentarz
komentarz

@Pentium320 To jeszcze pytanko powiedz masz jakiś lepszy model tej karty bo wiem że karty jakoś się dzieli np. W nvidii są GTX,RTX,GT a w radeonach też tak jest ? Bo jak tak to jaki konkretny model polecisz ?

@Mogeto A co myślisz o jakieś 8 gb karcie np radeonie 6600? Za mocny na taki komputer czy bardziej gra nie warta świeczki ?

Zelazny
komentarz
komentarz

Mam i74790 i w połączeniu z RX6650XT świetnie się dogadują.

Damian2223
komentarz
komentarz (edytowane)

@Zelazny Ale z tego co widze masz lepszy porocesor a mój tak samo powinien byc kompatybilny z taką kartą ?

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

@Damian2223 To weź sobie RX6600. Piszesz. że nie jesteś wymagającym graczem. Na mojej konfiguracji miałem 120-200 FPS w CS 2.

Damian2223
komentarz
komentarz

@Zelazny @Zelazny @ZelaznyZelaznyzoe no to w i mi wystarczy dzięki za rade 

@Zelazny powiedz mi bo ja mam wejście pcie 3.0 a karta ma 4.0 to znaczy że nie będę mogł użyć tej karty ?

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Aaa, zapomniałem. Nie wykorzystasz jej całej mocy, niestety. Sorki RX6600 odpada.

Trzecia generacja i7 lata świetności ma już za sobą, zbieraj kasę na nowego kompa. :)  

Mogeto
komentarz
komentarz

RX 6600 to mocniejsza karta niż GTX1080, więc parowanie jej z i7 3770 jest dyskusyjne. Ogólnie takie połączenie będzie działać dobrze w grach z ubogą fizyką (np Days Gone) tzn karta będzie pracowała na pełnych obrotach, natomiast w grach z zaawansowaną fizyką ten procesor klęknie i nie ma co się dziwić, bo ma ponad 10 lat na karku więc nie można oczekiwać cudów, w takim wypadku RX6600 będzie ograniczany. Czyli wszystko zależy od specyfiki danej gry.

Wersje PCI-E są ze sobą wzajemnie kompatybilne. Pokaż zdjęcie z programu CPU-Z (zakładka Memory oraz SPD) to zobaczymy czy RAM masz ustawiony na 2400.

Pentium320
komentarz
komentarz

Czyli w większości gier AAA będzie git, a te procesorowe kompetytywne pokroju Fortnitów czy CS'ów pójdą na klamce od drzwi, więc rzeczywiście można oszczędzić jeśli ktoś planuje tylko w tego typu rzeczy grać.

Z tym że niepodważalnym argumentem "za" jest to, że ta karta jest po prostu nowsza, więc dużo prościej kupić nowsza grafikę, nie raz nawet i z gwarancją bez obaw, że za chwilę padnie. GTX1000 to karty które są na rynku już z 7-8 lat.

Damian2223
komentarz
komentarz

@Mogeto a karty takie jak MSI GTX 1070 8gb lub radeon rx 580 red dragon 8 gb to są złe wybory ?

Czy może lepiej się przesiąść z 550 4 gb na gtx 1060 6 gb ?

Tylko nie wiem czy te 2 pierwsze karty nie będą za mocne na ten procesor 

Feszii
komentarz
komentarz

Mam rx 580 red dragon j przy pierwszym uruchomieniu nawet nie chce się włączyć 

Nie polecam 

 

Damian2223
komentarz
komentarz

@Feszii ale to jest problem z tym że procesor nie daje rady czy może inny powód bo sam osobiście się nie znam na dobieraniu komponentów do komputera 

rafalluz
komentarz
komentarz

Problem z RX 580 jest taki, że to już stare karty, i sporo z nich ma historię kopania, przez co ich żywotność jest wątpliwa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.