x-kom hosting

AMD 7 5700X - ustawienie maksymalnej prędkości TURBO

JacoobPL
utworzono
utworzono

Siemka, 

mam procesor 7 5700x i chciałbym włączyć turbo aby mój procesor korzystał z tych 4.6GHz. Płyta główna to ASUS TUF B550-PLUS WIFI. Co zmienić w biosie? Może lepiej tylko zmieniać ustawienia w AMD Ryzen Master? 

leelareso
komentarz
komentarz

Wiesz,  on z tego boosta korzysta. To nie jest tak że 24/7 będzie działać na tych 4,6 ghz, to tylko chwilowe skoki + dużo zależy od temperatury jaką masz.

  • Dobra wypowiedź 1
JacoobPL
komentarz
komentarz

Ja wiem, że korzysta, ale mam wrażenie, że nie dochodzi w ogóle do 4.6Ghz, a zatrzymuje się na tym stockowym 3.4Ghz. Właśnie dlatego chciałbym wiedzieć jak to skonfigurować

leelareso
komentarz
komentarz

To masz wrażenie czy jesteś pewny? Jak nic nie przestawiałeś i nie masz temperatur wywalonych w kosmos to wszystko powinno działać.

Pobierz program hw info, odpal opcję tylko z czujnikami i tutaj będziesz miał rozpisane do ilu się boostuje i przy okazji możesz temperatury zobaczyć

obraz.png.cbbdf3967a9f84ca1dc963f96b36af88.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.