x-kom hosting

Nowy dysk do PC

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Miedziany ,
TytuseQ
utworzono
utworzono

Witam serdecznie.

Chciałbym dołożyć dysk do komputera interesuje mnie dysk SSD 1TB płyta główna MSI b450 gaming plus w kompie siedzi już jeden dysk 500gb niestety zaczęło brakować pamięci dlatego chciałbym dołożyć jeszcze jeden. I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ramu bo siedzą dwie kości RAM a slotów jest 4 czy można dorzucić jeszcze dwie czy po prostu lepiej zamienić na 2 o większej pamięci nigdy się tym nie interesowałem a nurtuje mnie to pytanie.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Obecny dysk na złącze SATA czy M.2?

24 minuty temu, TytuseQ napisał:

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ramu bo siedzą dwie kości RAM a slotów jest 4 czy można dorzucić jeszcze dwie czy po prostu lepiej zamienić na 2 o większej pamięci

Wymienić na 2x8, kwestia też czy dostaniesz w ogóle takie same moduły jakie masz w normalnej cenie.

TytuseQ
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer @UnnamedPlayerAdata SSD XPG SX6000Pro 512GB M.2 NVMe 2280 (2100/1400MB/s) ASX6000PNP-512GT-C

Ten dysk jest wsadzony 

A pamięć RAM: Patriot Viper DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 PV416G300C6K 

Czyli jak bym miał taka silną potrzebę to lepiej kupić i wsadzić 2x16GB ? 

  • Rekomendowana odpowiedź
Miedziany
komentarz
komentarz

@TytuseQ Lepiej wsadzić 2x16GB niż dokładać, z tego co widzę to Twoja płyta główna ma jeden slot M.2, więc chyba lepiej będzie wymienić aktualny dysk na taki o większej pojemności. Pasują do niej dyski M.2 PCIe Gen3x4 NVMe, a takie w najlepszym stosunku jakość/cena to:
Lexar 1TB M.2 PCIe NVMe NM620 - 1TB 
Lexar 2TB M.2 PCIe NVMe NM620 - 2TB
 
Co do RAMu:
Patriot 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16  Viper 4 - też patrioty, ale 2x16GB i 3200MHz 
Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Beast Black - popularne ostatnio FURY o takich samych parametrach jak wyżej. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Dobry SSD 1TB na SATA to wydatek 350zl Crucial MX500, nie opłaca się to

 

Za 440zl masz lepszy dysk jak wyżej https://proline.pl/dysk-adata-ssd-xpg-sx8200-pro-2tb-m-2-pcie-nvme-gen3-asx8200pnp-2tt-c-p2144356

 

Wydajesz więcej o 90zl zł ale masz dużo lepszy dysk jak SX6000 Pro i więcej przestrzeni dyskowej

 

Nawet gdybyś chciał coś na SATA to taki budżetowy Crucisl BX500 to nadal blisko 300zl za 1TB, na dodatek może być już na kościach QLC a więc mega dropy wydajności i kulejący zapis.

 

  • Dobra wypowiedź 1
TytuseQ
komentarz
komentarz (edytowane)

No dobra zdecyduje się na ten dysk

Adata SSD XPG SX8200 PRO 2TB M.2 PCIe NVMe Gen3 ASX8200PNP-2TT-C

Tylko pytanko jak najszybciej poradzić sobie ze sklonowaniem tego dysku ? Z racji iż mam jeden port M.2 ? Jakiś adapter USB czy coś w tym stylu ?

Edytowane przez TytuseQ
Miedziany
komentarz
komentarz

Kiedyś korzystałem z tego poradnika: 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Miedziany
komentarz
komentarz

@TytuseQ tak, odczytuje dyski o kodzie wielkości 2280 do 2TB, a taki właśnie jest ten dysk :)

TytuseQ
komentarz
komentarz

@Miedziany dobra dziękuję bardzo za pomoc 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.