x-kom hosting

Komputer wyłącza się podczas grania

oksymorony
utworzono
utworzono

Swój PC posiadam od ponad 3 lat. Kupiłem go specjalnie, żeby móc grać w gry wymagające lepszego systemu. Po 1,5 roku użytkowania nagle zaczął się wyłączać bez żadnego błędu czy komunikatu po kilku godzinach grania w wymagające gry (np. Red Dead Redemption 2). Na początku mi to nie przeszkadzało, myślałem, że to po prostu przegrzanie. Problem ten jednak zaczął się nasilać z biegiem lat do tego stopnia, że w przypadku mniejszych gier zaczął się wyłączać lub nawet 2 minuty po uruchomieniu gry.

Szukałem rozwiązania na własną rękę. Wyczyściłem komputer w środku łącznie ze wszystkimi zakurzonymi wentylatorami, nie pomogło. Przeinstalowałem gry, nie pomogło. Przeinstalowałem cały system, też nie pomogło. Sprawdzałem temperaturę w programie podczas grania, ale pozostawała w normie. Kolega zasugerował, że to problem z zasilaczem, dlatego na początku tego roku wysłałem komputer do serwisu. Powiedzieli mi, że zasilacz jest w porządku. Wyczyścili dysk, coś z nałożeniem na niego pasty (nie wiem czy dobrze mówię, nie znam się na komputerach) i mi go oddali. Na początku wydawało się, że wszystko działa prawidłowo. Ale wystarczyło pograć w coś dłużej i znowu się wyłączył.

Do tej pory wyłączał się po długich godzinach grania. Nie było mnie w domu przez dwa dni, a kiedy wróciłem i próbowałem zagrać, nagle wyłączyła się po 5 minutach. Jest tak przy każdej grze, nieważne jak wymagającej. Nic przez ten czas nie zmieniałem, komputer nawet nie zaczął się przegrzewać.

Proszę o pomoc bo nie mam już pojęcia co robić a nie chcę oddawać go ponownie do serwisu żeby tego nie naprawili. Obawiam się, że ten problem zacznie się nasilać i komputer będzie się wyłączać nawet przy zwykłej pracy. Dodam, że specjalnie podczas grania nie robię niczego w tle i jedyny program, jaki mam włączony to discord.

Moja specyfikacja: Windows 10 Pro, AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor, 3400 MHz, 16 GB RAM, Asus PRIME A320M-K/CSM

leelareso
komentarz
komentarz

jaki zasilacz? marka i moc?

Robiłeś testy pamięci ram za pomocą memtest 86 jak i testy cpu, gpu, vram za pomocą OCCT?

+ nie podałeś karty graficznej

oksymorony
komentarz
komentarz

@leelareso Zasilacz BP 650W. Karta graficzna ASUS ROG STRIX RX 570 OC 8GB.
Próbowałem robić test furmarkiem (ktoś to polecił), ale komputer wyłączył się po sekundzie od włączenia testu. Innych nie próbowałem.

oksymorony
komentarz
komentarz

@leelareso Szkoda, że takiej informacji nie dostałem w serwisie. Czy w takim wypadku zasilacz Seasonic G12 550W 80 Plus Gold wystarczyłby do mojej specyfikacji komputera przy budżecie do 400zł?

leelareso
komentarz
komentarz

Bez problemu i prawdopodobnie ma i tak więcej realnej mocy niż ten bandit.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.