x-kom hosting

WYSLAEM WYCIETE ZDJECIE PASZPORTU BEZ DANYCH NA PODSTAWIE ZDJECIA Z DANYMI PEŁNYMI

Gość
utworzono
utworzono

Witam .. zrobiłem zdjecie całej strony paszportu osobistego. Na zdjęciu były dane dzięki którym można by zaciągnąć chwilówkę (pesel,adres zamieszkania...itd.)zdjecie zrobione aparatem wgrałem w okienko messenger prywatnej osoby... uciąłem wszelkie dane w opcji EDYTUJ.. w rozmowie mssng... nie w GALERII telefonu..  martwię że mimo to że na przesłanym i błyskawicznie cofniętym zdjeciu U WSZYTSKICH..mogło jednak iść w całości na serwer FB... czyli finalnie ktoś ma dostęp do danych ..obawiam się tego mimo że przecież fb wprowadził pełna opcje szyfrowania.. słyszałem o wielu przypadkach wyludzen chwilówek na dane ... czy powinienem coś zrobić?  Zastrzec PESEL ...?Proszę o pomoc, podopowiedz ... dziekuje !

adijedi
komentarz
komentarz

jak masz jakiś bank np jak ja w ing to możesz zastrzec pesel, jest chyba też taka opcja na stronie rządowej o zastrzeganiu pesel, musiałbyś dokładnie przeczytać, nawet na infolinie możesz zadzwonić, ludzie dzwonią z różnymi głupotami i dostają info od razu

  • Dobra wypowiedź 1
g4co
komentarz
komentarz

@adijedi „Banki będą zobligowane do sprawdzania rejestru zastrzeżonych numerów PESEL od 1 czerwca 2024 r. Natomiast w tym momencie nie udostępniamy klientom możliwości zastrzegania numeru PESEL”.

 

Ok dzięki ale niestety póki co to nie działa...

Wracając do tematu myślisz że jest możliwe ze poszło całe zdjecie a nie wycięte ?

adijedi
komentarz
komentarz

nie wiem, a do kiedy masz ten dowód, jak zbliża ci sie termin wymiany to ja bym już wyrabiał nowy...

noi dowiedz sie na tych stronach gov.pl na ten temat jest więcej zastrzegania

g4co
komentarz
komentarz

@adijedi to jest paszport świeżo wyrobiony.. wysłałem fragment tylko edytując z całego zdjecia do znajomego ze juz mam.. to nie było może mądre . Ale przecież polecial w dane ten wycięty WYSLANY fragment. Ja mam tylko domysły że oryginał się załadował w Msng również...kiedy Edytowałem zdjecie .. ale przecież chyba przesadzam.. i chyba panikuje :)))

Gawel
komentarz
komentarz

Wysłałeś dane paszportu czy dowodu ? Pesel możesz zastrzec w aplikacji mobywatel, tylko trzeba tam się zarejestrować najlepiej przez bank

  • Dobra wypowiedź 1

Dodaj odpowiedź bez logowania

Dodajesz wpis jako gość. Pamiętaj, że to jest forum komputerowe.
Informacja: Twój wpis zostanie opublikowany po weryfikacji przez moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.