x-kom hosting

Spadki napięcia GPU

Najver
utworzono
utworzono

Witam od niedawna mam problem z spadkami napiecia gpu podczas gry standardowo karta utrzymuje 1200mV i spada do 843mV powodujace spadki fps minimalne ale odczuwalne. Taktowanie GPU jest wtedy miedzy 2000 a 2400 Mhz. Temperatura 70 stopni. Czy takie spadki napiecia sa normalne na GPU? Dodam ze napiecie CPU jest stale i wynosi 1.4V. 
 

Sprzęt - https://www.x-kom.pl/lista/sf9t87ger

obraz_2024-04-05_231115415.png

adijedi
komentarz
komentarz

:hello:

  1. czy to dotyczy się każdej gry
  2. czy masz zaktualizowane sterowniki, w amd adrenalin sprawdź czy masz ustawione na automatyczne pobieranie
  3. czy przestawiałeś może przełącznik na karcie graficznej biosu silent mode/performance
  4. czy z oficjalnej strony producenta płyty głównej patrzyłeś, czy masz najnowszą rewizję biosu oraz chipsety płyty głównej

AMD Software adrenalin;

  • zresetuj do domyślnych ustawień program
  • wówczas zrób test wytrzymałości w tym programie, może ci migotać obraz i karta się rozpędzie

A jeszcze jedno, jakich ustawień rozdzielczości/Hz używasz

 

Najver
komentarz
komentarz

@adijedi 
1. Tak dzieje sie tak w Dead by Daylight, World of Tanks czy CS:2
2. Sterowniki aktualne i ustawione na automatyczne od dawna juz
3. Raczej nie ruszalem nic w biosie oprocz profilu XMP ktory mam od poczatku ( nowy komputer 5 miesiecy po zakupie ), tak czy inaczej zrestartowalem bios do ustawien fabrycznych i problem ten sam
4. Właśnie sprawdzilem, że wyszła nowa rewizja biosu zrobiłem aktualizacje jak i chipsetu. Nadal to samo spadki z 1200mV do 868-843mV.

 

AMD Software nawet przeinstalowałem i zrobiłem DDU. Test wytrzymałościowy przeszedł bez problemu bez migotania obrazu.
Rozdzielczosc 1920x1080 144hz.
 

adijedi
komentarz
komentarz

chodzi mi dokładnie o to na karcie

obraz.thumb.png.f17eaee1fcfed7faddd93657b35023e9.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.