x-kom hosting

5 sygnałów dźwiękowych na kablu display port.

dracokrk
utworzono
utworzono

Cześć.

  Tydzień temu instalowałem od nowa system. Nie obyło się też bez resetu biosu. Od tej pory mam dziwną przypadłość. Kiedy włączam komputer a monitor jest wyłączony słychać 5 szybkich  sygnałów dźwiękowych. Oczywiście komputer się bez problemu odpala. Trwa to jedynie kilka sekund dłużej. Kiedy robię na odwrót; włączam jako pierwszy monitor a dopiero potem komputer jest wszystko w porządku. Monitor podpięty Display port. Na kablu HDMI nie ma takich problemów. Testowałem na innym kablu DP i tak samo się dzieje. Żadnych artefaktów. Problemów z grafiką itd. 

I5 12400f, Gigabyte b660 gaming x , 4070 super. Monitor Dell s2721

 

Dzięki za pomoc. 

adijedi
komentarz
komentarz

:hello: ten kabel skąd masz, jakiejś firmy

przy zaawansowanych ustawieniach ekranu jakie masz właściwoście Hz i specyfikacje, opisz wszystko dokładnie

dracokrk
komentarz
komentarz (edytowane)

Monitor mam ponad rok. Kabel DP orginalny z pudełka della. Drugi kabel pożyczony. Nic nie zmieniałem od roku. Ustawione 165hz. Monitor Dell s2721. Może to coś z biosem. Monitor po włączeniu potrzebuje 2 sek na znalezienie portu. (Ale to jest normalne widziałem w sklepie) Kiedy włącze najpierw monitor a potem komputer port DP jest już wykryty i włącza się normalnie. Kiedy włącze najpierw komputer bios nie widzi monitora stąd 5 sygnałów. Tak mi się wydaje. Stało się tak po resecie biosu i instalacji systemu z powodu jego awarii. 

Edytowane przez dracokrk

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.