x-kom hosting

Irytujące dźwięki z komputera

d0m1n
utworzono
utworzono

Witam, od miesiąca mam dziwny problem z kompem i nigdzie w necie nie udało mi się znaleźć wzmianki o takim przypadku. Kiedy ruszam myszką to w słuchawkach słyszę bardzo cichy, ale denerwujący dźwięk. Przybiera na sile, kiedy najeżdżam na jakiś element (np film na YT czy folder na pulpicie), a cichnie, gdy nie ruszam myszką wcale. Na dłuższą metę da się z tym oszaleć. Niestety nie jestem w stanie nagrać tego dźwięku. Brzmi trochę jak jakieś spięcia albo beep'y z alfabetu Morse'a. Komp składany 2 miesiące temu, wszystkie komponenty nowiutkie. Nie jest to wina słuchawek, bo testowałem je na innych sprzętach. Wszystkie sterowniki są zaktualizowane.

Specyfikacja:

- RAM: Lexar 32GB (2x16GB) 3600Mhz CL18 Thor White

- Dyski: Lexar 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe NM790, 

HDD: ST1000DM003-1SB102, WDC WD10EFRX-68FYTN0

SSD: SSDPR-CX400-256 : 256,0 GB

- Zasilacz: ENDORFY Vero L5 700W 80 Plus Bronze

- Chłodzenie: ENDORFY Fera 5 120mm

- Płyta główna: ASRock B660M Pro RS DDR4

- Procesor: Intel Core i5-12600KF

- Karta graficzna: GTX 960 (jedyny starszy komponent, karta ma 8 lat, ale bez niej też problem występował)

Próbowałem podłączać słuchawki do innych wejść, obniżać wydajność procesora, aktualizować sterowniki - nic nie skutkuje. Wszystko niby działa poprawnie, tylko te denerwujące dźwięki nie dają mi spokoju.

 

Zelazny
komentarz
komentarz

Takie coś raczej powiązane jest z zasilaczem.

Najver
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam podobny problem tylko mi przy tym dzwieku pojawia sie rowniez scinka. Podzespoly bardzo podobne mamy https://www.x-kom.pl/lista/sf9t87ger. Mozliwe ze wina zasilacza, tez mam od ENDORFY tylko ze ja mam 750W. 

d0m1n
komentarz
komentarz

@Najver No proszę, a przeszło mi akurat przez myśl że trzeba było wziąć wersję gold. Ale jak ty masz gold od endorfy, a występuje tam sam problem, to znaczy że cała marka jest tandetna 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.