x-kom hosting

4000 zł - modernizacja komputera do programowania i gier

Rarstek
utworzono
utworzono

Cześć!

 

Postanowiłem zmodernizować swój komputer, gdyż zaczął sprawiać problemy z wydajnością, które utrudniają mi codzienną pracę i rozrywkę.

 

Jako programista, intensywnie korzystam z Dockera i różnych wirtualizacji, co wymaga nie małych zasobów. Niestety, przy dużej ilości uruchomionych kontenerów, komputer staje się praktycznie nieużywalny.
 

Dodatkowo, chciałbym cieszyć się płynną rozgrywką w najnowsze tytuły, takie jak Battlefield 2042, który obecnie ścina się i strasznie długo ładuje.

 

Zdaję sobie sprawę, że głównym problemem jest prawdopodobnie mój obecny procesor, dlatego głównie myślę o jego wymianie. Jednak jestem świadomy tego, że może to również pociągnąć za sobą potrzebę wymiany płyty głównej i pamięci RAM.
 

To mój obecny zestaw:

Procesor: Intel Core i5 8600k

Płyta główna: MSI Z370 Gaming Plus

RAM: 2x8GB GoodRam IRDM X DDR4 3000MHz CL16

Karta graficzna: GigaByte RTX 3060 TI

Zasilacz: beQuiet! Straight Power 11 750W 

Chłodzenie: Corsair iCUE H115i ELITE CAPELLIX 2x140mm

 

Rozważam zakup procesora Intel i9 14900k, ale nie jestem pewien, czy to najlepszy wybór w kontekście moich wymagań.

 

Mam do wydania maksymalnie 4000 zł, ale najlepiej, gdyby udało się zmieścić w 3000 zł. Potrzebowałbym więc dwóch propozycji: jednej do 3000 zł, a drugiej do 4000 zł. 
 

Dziękuję za wszelkie porady i rekomendacje.

Rarstek
komentarz
komentarz (edytowane)

@UnnamedPlayer dziękuję. Czyli moje chłodzenie nie poradziłoby sobie z i9 14900k?

Ja myślałem jeszcze o czymś takim, co myślisz? https://proline.pl/koszyk/9665cb65
Czy wszedłby tutaj DDR5 6800 mhz, czy to już przerost formy nad treścią?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.