x-kom hosting

Mam wirusa?

ksawinho2115
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć ponieważ dostałem maila o takiej tematyce pod spodem są podane wszystkie moje hasła w tym mailu...  i nie wiem co zrobić pls pomoże ktoś

04.03.2024 13:34:52
 - Be advised that on this day, I have successfully penetrated your device's operating system and gained unrestricted access to your account. My watch over your digital dealings has been long-standing and comprehensive.
I have taken control of your devices by installing a virus that accesses the display and camera. Every piece of your data, from photos to chat histories, has been transferred to my control.

Edytowane przez ksawinho2115

ThreeG
komentarz
komentarz

Takie maile mają na celu wyłudzenie wpłacenia hackerowi np. bitcoinów, a te straszaki typu "mam dostęp do kamery, i twoich plików" to zazwyczaj blef, bo czemu pochwalił się samymi hasłami. Skąd ma hasła/maile? W całym internecie była już masa wycieków baz danych które latają np. po całym darkwebie i zapewne któreś z Twoich kont też przy okazji wyciekło. Można to sprawdzić np. na https://haveibeenpwned.com/
Oczywiście dla bezpieczeństwa jeśli korzystasz jeszcze z haseł które wyciekły to koniecznie je zmień, możesz też posprawdzać bardziej wrażliwe konta czy np. jakieś nieznane urządzenie nie jest do niego przypisane. Warto też przeskanować komputer np. przy użyciu Malwarebytes. Ostrożności nigdy za wiele bo tutaj jeden typ może tylko próbować wyłudzić bitcoiny a inny może posunąć się znacznie dalej.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.