x-kom hosting

Temperatury AMD Ryzen 5 7500F

michalo9846
utworzono
utworzono

Hej!

Piszę z zapytaniem, składałem sam komputer i martwią mnie trochę temperatury procesora Ryzen 5 7550F. 

 

Chłodzenie - ENDORFY Fera 5 120mm

Karta graficzna - RX 7700 XT

W AMD Software Adrenalin Edition na pulpicie czy przeglądarce gdzie użycie procesora jest niewielkie typu 10% mam koło 50 stopni. Gdy odpalę gry to temperatura rośnie w zależności od gry. W NFS Heat gdzie użycie procesora pokazuje na 95-100% niezależnie czy jest się w menu, garażu czy w wyścigu a temperatury wynoszą 90-95 stopni. Procesor wchodzi też wtedy w tryb turbo. 

W ETS2, Wiedźminie temperatury mam niższe 60-70 stopni w zależności od momentu ale użycie procesora też jest niższe.  

Program HWiNFO również pokazuje takie temperatury.

Temperatury karty w grze gdzie użycie pokazuje 90-100% waha się wtedy między 50-60 stopni. W przeglądarce, pulpicie 30-35 stopni.

Czy jest się czym martwić, bo jednak temperatury wydają się całkiem wysokie? 

Dzięki za odpowiedź!

Recon_tv
komentarz
komentarz (edytowane)

Jakiej pasty użyłeś? Na początku upewnij się, że chłodzenie zostało poprawnie i równomiernie dokręcone śrubami, kolejna opcja to za mało pasty termoprzewodzącej, sprawdź jakie płyta daje ci napięcie na procesor na pulpicie i grach, polecam w tym celu program HWiNFO64, ponieważ niektóre płyty lubią niepotrzebnie podbijać napięcie. Chłodzenie jest raczej dobrze dobrane, procesor ma TDP jedynie 65W (chyba, że zdjąłeś limity mocy lub zmieniałeś napięcia w biosie). Warto też sprawdzić krzywą wentylatora CPU oraz upewnij się, że masz dobrze wentylowaną obudowę.

Edytowane przez Recon_tv

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.