x-kom hosting

Jak uruchomić grę sprzed 20 lat nie w pełnym oknie

BriTom56
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć!
Piszę, ponieważ mam problem z grą z czasów młodości, którą dzisiaj pobrałem, mianowicie Camy 2 - the machine. Udało się ją uruchomić jednak muszę użyć Cheat Engine przy ostatnich poziomach z uwagi na trudność, i teraz pojawia się problem:
Gra nie jest uruchamiana w żadnym oknie, pełny ekran, po odpaleniu i ,,zminimalizowaniu" czy to przyciskiem windows czy innymi standardowymi wyjściami bez zamykania, aplikacji nie ma na pulpicie (przełączanie win + tab również nie ma), w menadżerze zadań również brak (tylko widnieje jako proces). Czasami pojawia się małe okno (sam górny pasek) gdzieś na pulpicie jednak po kliknięciu w niego dwa razy - czarny ekran. Macie jakieś pomysły jak to obejść, żeby przełączać swobodnie między grą a cheat engine? Jakiś sposób wymuszenia uruchomienia aplikacji już w oknie, nie w pełnym ekranie? Przy zgodności pilku już kombinowałem.
Dzięki i pozdrawiam! :)

Edytowane przez BriTom56

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

ALT+ENTER  lub ctrl +f, możesz też próbować poszukać w plikach gry by uruchomić ją w oknie lub dać "-w" otwierając skrót gry  lub lokalizację  obraz.png.85a8c9da9d49f124c28141815d6e2330.png dajesz spację by był odstęp od cudzysłowu i dajesz -w

Edytowane przez leelareso
BriTom56
komentarz
komentarz

@leelareso Niestety nic nie działa, gra stara, plików za dużo nie ma, wszystko przejrzałem. W kodzie (binarny) jest ścisły fragment o wywoływaniu okna, z parametrami, przy starcie. Więc tu może być problem, jak gra działa to po zamknięciu okno już się nie wywoła. Kombinuje z wirtualną maszyną ale na niewiele się zdaje. Myślałem też o zmianie ilości żyć na starcie w samym kodzie ale ani tego jak znaleźć bo binarny ani nic zmienić

Anawa
komentarz
komentarz

Z jakiej strony pobrałeś grę? Może są różne wersje dostępne?

https://archive.org/details/camy-2-the-machine

BriTom56
komentarz
komentarz

@Anawa Mam z innego źródła ale też najnowsza wersja, gdzie jest niby poziom trudności jako okienko do zaznaczenia ,,easy game" ale niewiele to pomaga niestety w próbach przejścia.

BriTom56
komentarz
komentarz

Temat do zamknięcia. Udało się odpalić w oknie przez aplikację ,,dxwnd i zmienić wartości w cheat engine. Spróbowałem opcję z wirtualną maszyną, cheat engine załapał wartość ale nie dało się jej zmienić, pewnie dlatego, że wszystko szło przez VM (może jakieś zabezpieczenia?). Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, dowiedziałem się co nieco o binarkach i kombinowałem godzinami w hexed.it z szukaniem i podmienianiem wartości, nie znalazłem ale to temat na inny wątek. Pozdrawiam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.