x-kom hosting

Dzwine bluescreeny.

Tyrciu
utworzono
utworzono

Witam. Na wstępie podam całą specyfikację mojego komputera: 
MSI B-450M PRO-M2 MAX
R5 5600
2x8GB Ram 3200MHz HyperX
RTX 4060Ti
Dysk SSD Crucial MX500 
Dysk M2 Lexar NM620
Zasilacz Vero L3 700W

W dniu wczorajszym wymieniłem mój stary procesor (R5 3600) na nowy, jakim jest R5 5600. Do czasu wymiany procesora, tj. wczoraj, nie było totalnie żadnych problemów i sprzęt prawidłowo działał. Zakupiłem wczoraj procesor, zaktualizowałem bios do najnowszej wersji, po czym wymieniłem procesor. Przez pierwsze ~5h komputer działał super, po czym wyskoczył mi Bluescreen z komunikatem WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR. Komputer się zresetował, wszystko wróciło do normy i przez kolejne ~3h działał bez zarzutu, po czym wyrzuciło ten sam error. Tym razem po restarcie komputer działał aż do momentu, w którym sam go nie wyłączyłem, czyli około 6h. Dziś komputer pracuje od 8-13, przy czym error pojawił się dopiero chwilę przed 13. Sprawdziłem dziennik zdarzeń i z WHEA-Loggera pojawia się taki błąd: 
Zgłoszone przez składnik: rdzeń procesora
Źródło błędu: Machine Check Exception
Typ błędu: Bus/Interconnect Error
Identyfikator kontrolera APIC procesora: 10 (tutaj cyferki się różnią)
Wszystkie sterowniki są aktualne, temperatury maksymalne procesora graniczą przy 75-80 stopniach na 100% obciążeniu. Przeprowadzałem dziś kilka testów OCCT po około 15 minut i przy żadnym nie wyskoczył bluescreen, ani komputer się nie zresetował. Dołączam od razu screeny z OCCT.

n1.png

n2.png

n3.png

n4.png

n5.png

leelareso
komentarz
komentarz

Robiony był test na CPU? Próbowałeś z resetem biosu przez baterię albo uruchomić komputer na jednej kości ramu?

Tyrciu
komentarz
komentarz

Test był robiony na CPU i RAM. Na jednej kości ramu efekt jest taki sam, resetu biosu przez baterię jeszcze nie próbowałem.

leelareso
komentarz
komentarz

Jak to nie zadziała to spróbuj delikatnie zwiększyć offset napięcia o te 0.05mv, mogła ci się jakaś kijowa sztuka trafić.

Sterowniki do chipsetu wgrywałeś ogólnie?

Tyrciu
komentarz
komentarz

Przed chwilą komputer samoistnie zresetował mi się dwa razy, tym razem bez żadnego bluescreena, podczas przeglądania internetu. Błąd przy pierwszym restarcie: 
Zgłoszone przez składnik: rdzeń procesora
Źródło błędu: Machine Check Exception
Typ błędu: Cache Hierarchy Error
Identyfikator kontrolera APIC procesora: 1

Błąd przy drugim restarcie: Kernel-Power
System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.


Sterowniki do chipsetu również są najnowsze.

leelareso
komentarz
komentarz

to spróbuj z tym resetem biosu przez baterię, tylko przed tym odłącz zasilanie a jak nie pomoże to daj większy offset napięcia na procesor. Zawsze możesz się nie bawić w tego typu rzeczy i reklamować go.

Pinów od cpu raczej nie uszkodziłeś nie?

Tyrciu
komentarz
komentarz

Póki co dałem to 0.05mv i zobaczymy czy coś się zmieni. W razie czego o ile to podbijać?
Piny od cpu na 100% proste.

leelareso
komentarz
komentarz

na twoim miejscu bym reklamował.

A jak dalej będzie błąd to możesz delikatnie podbić.

Tyrciu
komentarz
komentarz

Póki co po resecie biosu baterią, odpukać działa. 

leelareso
komentarz
komentarz

Znaczy napięcie dałeś domyślne jakie było tak?

Tyrciu
komentarz
komentarz

Po wyciągnięciu baterii całkowicie zresetował się BIOS i już nic nie ruszałem

leelareso
komentarz
komentarz

To daj znać czy pomogło =)_

Tyrciu
komentarz
komentarz

Zrobiłem 2 testy w cinebenchu i OCCT, pograłem chwilę w bardziej wymagające gierki i śmiga jak na razie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.