x-kom hosting

Laptop restartuje się przy odpaleniu gry

Kubonszcz
utworzono
utworzono

Witam!
Od kilku dni mam taki problem z laptopem, że od kąd odpalam grępo jakimś czasie ekran sie wyłącza, słychać jeszcze dźwięk i laptop się restartuje.

Dawno nie odpalałem żadnej gry więc nie wiem w którym momencie się to mogło dziać.

Laptopa mam 3 lata, jednakże ani razu go nie czyściłem w środku z kurzu. Po odkręceniu dość dużo kurzu było na radiatorach które odkurzyłem.

Problem dalej występuje. Sprawdzałem ostatnio temperatury procesora oraz karty graficznej. Zauważyłem że to prawdopodnie coś z kartą graficzną poniewaź, ustawiłem obraz na dwa monitory, na jedynm była gra, na drugim epic games store, oraz program do monitorowania temperatur. Ekran z grą zrobił się czarny oraz aplikacja epic na drugim monitorze, jednakże program do sprawdzania temperatur normalnie był pokazywany, po czym nastąpił reset laptopa. Temperatura kart graficznej wynosiła wówczas 82 stopnie C. Przy korzystaniu z gry w aplikacji lenovo vantage cały czas pokazywało zużycie vram na maximum, co dziwne ponieważ grę którą odpaliłem do sprawdzania nie było zbyt wymagająca jak inne gry które już wcześniej odpalałem. Po ponownym odpaleniu laptopa był błąd ze strony aplikacji Lenovo Vantage że karta graficzna prawdobonie nie spełnia wymagań. Po kolejnym uruchomieniu ta karta jakby zaczęła znowu działać.Moja karta graficzna to Geforce RTX 2060 w laptopie Lenovo Legion i5. 
Co może być przyczyną? Czy prawdopodnie karta się przepala i powinienem laptopa odkręcić jeszcze bardziej oraz odkurzyć oraz nałożyć nową pastę? Czy problem może leżeć gdzieś indziej? Robiłem akualnie format oraz czystą instalację windows jednak nie pomogło.

Proszę o pomoc 

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.