x-kom hosting

Komputer nie odpala po 3 latach niezawodnego działania.

Dominik112
utworzono
utworzono

Cześć. Tak jak w tytule, samo składany komputer działał przez 3 lata nie zawodnie, dzisiaj wieczorem po powrocie do domu kiedy chciałem go uruchomić nic sie nie odpala. Po wyłączeniu i włączeniu zasilacza znowu to samo, lecz zauważyłem że za każdym razem wiatraki sie ruszają na jeden ruch i miga na pół sekundy dioda CPU.

Poprzepinałem wszystkie kable i nadal to samo, o wade podejrzewam chłodzenie (stockowe intel, mam wiatrak od silentium pc ale rgb i nie chce go zakładać bo komputer jest cały czarny bez świateł) lub zasilacz, aczkolwiek sukinsyn kopie prądem jak odłączam kabel plus skądś bierze sie energia na włączenie wiatraków wiec to raczej nie to.

Myślicie, że to chłodzenie czy może całe cpu do wywalenia? Albo płyta głowna nawala?

Specyfikacja

Procesor: intel 11400f

płyta gł.: msi z490 a pro

karta graficzna: radeon 6600

zasilacz: jakiś silentium pc za 400zł, gwarancja bronz.

leelareso
komentarz
komentarz

Jakieś diody od ez debug się świecą na płycie? Są nad kablem zasilania płyty głównej na prawo od ramu.

Dominik112
komentarz
komentarz

Nic sie nie zapala poza dioda cpu, komputer wg nie rusza jakby cos go blokowalo przed startem.

leelareso
komentarz
komentarz
11 minut temu, Dominik112 napisał:

Nic sie nie zapala poza dioda cpu

Czyli jak to w końcu jest? Cały czas świeci dioda cpu tak?

Dominik112
komentarz
komentarz

Nie, zapala sie na pol sekundy razem z wiatrakami ale odrazu gasnie i nic sie nid dzieje dalej.

leelareso
komentarz
komentarz

Masz inny zasilacz lub pożyczyć od kogoś?

Dominik112
komentarz
komentarz

Nope, po swietach pojde do serwisu bo chyba samemu nic nie wykombinuje.

Dominik112
komentarz
komentarz

Wstałem rano i wszystko działa, wychodzi na to że jakieś zwarcie było i zasilacz blokował przepływ prądu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.