x-kom hosting

Mysz zepsuła się po aktualizacji systemu do Windows 11

veo_
utworzono
utworzono

Cześć! Z góry przepraszam, jeśli temat utworzyłem w złym dziale.
Około trzech tygodni temu zmieniłem system z W10 na W11. Po jakimś czasie zauważyłem, że myszka przestaje prawidło działać, czyli:
- zacina się
- kursor myszki nie rusza się, ale przyciski/scroll działają prawidłowo
- czasem całkowicie cała "wysiądzie"
Mysz to MAD DOG GM 505 (mysz przewodowa)
W Windowsie 10 nigdy przedtem mnie to nie spotkało, dlatego zastanawiam się, co może być przyczyną. 

W celu naprawy myszki robiłem już:
- aktualizację systemu (nie pomogło)
- aktualizację sterowników myszki i wejść USB (nie pomogło)
- przepinałem myszkę do innego komputera (mysz działa bez zarzutu)
- podpinałem inną działającą mysz do tego komputera na wszystkich portach USB - nowo podpięta mysz działa (wykluczam awarię wejść USB/sterowników wejść)
- mysz jest czysta, przewód nie uszkodzony
Robiłem nawet "aktualizację systemu w miejscu" - kontaktowałem się z tego samego powodu z pomocą techniczną Microsoft. Podczas sesji zdalnej polecili mi zaktualizować system ręcznie, bez konieczności usuwania danych z dysku twardego, bo podejrzewali uszkodzenie sterowników systemowych (wykonanie aktualizacji również nie pomogło).  Ponoć byłem pierwszą osobą zgłaszającą ten problem.
Odnośnik do czynności w linku poniżej.
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/how-to-run-in-place-upgrade-in-windows-11/4d469147-2747-4dcb-88a4-aae9273a4500

Nie wiem, co mogę jeszcze dodać. Szukam pomocy tu na forum, ponieważ nie mam pewności, czy problem leży po stronie myszki, systemu, sterowników czy komputera.
Może najprościej będzie zakupić nową myszkę? Tylko pytanie, czy problem nie powróci...
Pozdrawiam.

leelareso
komentarz
komentarz

Z tego co wyczytałem to ta mysz tak ma, niektórzy też mają ten problem na win 10 w zależności od sztuki.

  • Dobra wypowiedź 1
veo_
komentarz
komentarz

@leelareso Zmyliło mnie to, że myszka działa idealnie na innym komputerze, tylko nie na tym, którego używam. Posiadam ją jakieś 2 lata. Może faktycznie swoje już przeklikała, praktycznie non-stop z niej korzystam. Chyba czas kupić nową, lepszą, a nie jakiś chiński badziew :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.