x-kom hosting

Problem z RTX 3070 Asus dual fan

asdewq
utworzono
utworzono

hejo,

 

mam pewien problem z moim ASUSEM DUAL FAN RTX 3070, otoz wentylatory w karcie kreca sie na poziomie ustalonym przez krzywa i spadaja do 0 i tak co chwile.

Dodam, ze po uruchomieniu jakiejs gierki problem ten ustępuje i kreca sie caly czas, co dziwniejsze nawet po wylaczeniu gry i ostudzeniu karty - gdy wartości spadna do tych wyjściowych, to wtedy juz wentylatory kreca się caly czas. Problem w tym, ze dopoki nie wlacze zadnej gierki, z obudowy wydostaje sie dzwiek "startujacych wentylatorow, bo co chwile obroty spadaja do 0 po to by za chwile ruszyc. Krzywa w afterburnerze mam ustawiona na standardowa.

toska78
komentarz
komentarz

Witaj, pokaż tą krzywą z afterburnera.

asdewq
komentarz
komentarz

image.thumb.png.0d79128447f2866613d6d13bd38ba7ae.png

toska78
komentarz
komentarz

Nie mam zaznaczonej tej opcji na samym dole. W zakładce ogólne coś zmieniałeś?

asdewq
komentarz
komentarz

mozesz pokazac jak to u Ciebie wyglada :)

toska78
komentarz
komentarz

c3bfe7c37ee61.jpg46db416e6719f.jpg

 

Ale jeszcze nie testowałem pod obciążeniem bo dopiero dzisiaj zainstalowałem afterburnera po przeinstalowaniu systemu.

adijedi
komentarz
komentarz

:hello:

a jak dasz na default krzywą wentylatorów to jakie masz temp w grach? :o

asdewq
komentarz
komentarz

temperatury nie przekraczaja 75 stopni, chodzi mi o to, ze w spoczynku denerwuje mnie dzwiek zalaczaajacych sie wentylatorow, bo obroty faluja od 0 do 800rpm i zastanawiam sie, czy to normalne

Zelazny
komentarz
komentarz

Nie ma to jak w mojej karcie PowerColor RX6650XT. Wentylatory załączają się po przekroczeniu 60 stopni. W ogóle ich nie słyszę kiedy to nastąpi. Chwalę sobie takie rozwiązanie. Nie bawię się także w krzywe.

asdewq
komentarz
komentarz

tyle ze wtedy temperatury wysokie w spoczynku

leelareso
komentarz
komentarz

Tak niestety to wygląda w niektórych kartach. By tachometr nie wariował ustaw minimalną prędkość wentylatorów np od 40-50% to nie będzie skoków.

  • Dobra wypowiedź 1
Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

@asdewq Podczas siedzenia na pulpicie, mam w spoczynku 35 stopni.

Edytowane przez Zelazny
adijedi
komentarz
komentarz

hm a spróbuj jeszcze tak:
 

obraz.png

  • Dobra wypowiedź 1
toska78
komentarz
komentarz

@Zelazny Masz pewnie dobry przewiew w obudowie i to robi robotę. Strzelam że nie masz pierwszej lepszej obudowy za 200zł.

Zelazny
komentarz
komentarz

Obudowa to NZXT H440, to fakt jest otwarta. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.