x-kom hosting

Monitory podczas użytkowania nagle przestają przesyłać obraz

bartoszko12qaz
utworzono
utworzono

Witam zakupiłem ostatnio do swojego komputera nową kartę graficzną (Rtx 4070 Super) oraz zasilacz (be quiet! Pure Power 12 M 850W)

Po kilku dniach od zmontowania nowych podzespołów zauważyłem że jeden z 2 moich monitorów potrafi czasami się wygaszać. mam 2 monitory jeden to Iiyama nowsza (główny) a drugi to stary monitor LG który jest ze mną od dzieciaka (poboczny).

przed upgradem kompa nie miałem takich problemów. Monitor poboczny potrafi wyłączyć się i jeśli ruszenie nogą kabla nie pomoże go włączyć to jestem zmuszany odłączyć go od karty graficznej i podłączyć ponownie. myślałem że jest to problem właśnie kabla ponieważ momentami ruszanie kablem naprawia jego wygaszanie ale, po kilku dniach problem z wygaszaniem dopadło też mój główny monitor co prawda rzadziej mu się do zdarza ale wyklucza to porblem z kablem, ponieważ mało prawdopodobne jest że nagle 2 kable od monitorów mają problemy.

Nie wiem czego dokładnie może być to wina czy zasilacza czy karty graficznej. Mam najnowsze sterowniki do karty oraz Zaktualizowany system windows 10. Poboczny monitor potrafi sie wyłączyć z 1-3 razy podczas użytkowania 6h, za to głównego dopada to raz na 2 dni

 

Postanowiłem zrestartować sterowniki karty graficznej, podczas procesu odinstalowania i zaktualizowania wywaliło poboczny monitor. I już nie działało nic na niego ani ruszanie kablem ani odłączenie i podłączenie ponownie kabli. Nawet teraz po zakończeniu instalowania sterowników nie chce się przesłać na niego obraz. z głównym monitorem wszystko ok. Nawet po urochomieniu ponownie komputera, system nie wykrywa starego monitora.

Monitor ten jest na przejściówce z Vga na displayport, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale dopiszę, może moja karta już nie odczyta monitora z wejściem Vga i czas na zakup nowego.

bartoszko12qaz
komentarz
komentarz (edytowane)

 

dziś przyszedł mi nowy kabel z Vga na hdmi, niestety odłączenie przejściówki i podłączenie samym kablem z 2 różnymi końcówkami nic nie dało a nawet pogorszyło, monitor poboczny teraz wyświetla "Sprawdź przewód sygnałowy". Zrobie może teraz z nowym kablem restart sterowników.

 

Przeinstalowałem również sterowniki za pomocą aplikacji DDU ale bez skutku 

 

 

Edytowane przez bartoszko12qaz
bartoszko12qaz
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobiłem również fuzję nowego zakupionego kabla Vga-hmdi z adapterem Vga-displayport, przez co udało mi się podłączyć główny działający monitor za pomocą tych kabli. Niestety obraz i tu się nie odpalił a komputer dał 3 sygnały 1 długi i 2 krótkie. po podłączeniu wcześniejszego kabla monitora ekran wróciłwgranie starych sterowników również nie rozwiązuje problemu. Najgorsze jest to że nie mam pod ręką żadnego nowego monitora przynajmniej z HDMI by sprawdzić czy to wina monitorów czy czegoś innego. Może po prostu sterowniki do Rtx 4000 nie wpierają takich monitorów i przejściówek przez co nie przesyłają obrazu.

 

432750167_1096677701570647_3340009665044386945_n.jpg

Edytowane przez bartoszko12qaz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.