x-kom hosting

NAGŁY SPADEK FPS Z dnia na dzień

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: leelareso ,
krysti9
utworzono
utworzono

siemanko szukałem wszędzie odpowiedzi na moj problem aż trafiłem tutaj

a więc tak

 

Ostatni kupiłem GTX 1060 6gb 

wczoraj kupiłem i pobrałem gre

jaka jest beamg drive

wszytko działało fajnie płynie na ustawieniach średnio wysokich

+- 60 klatek na sekundę

położyłem się spać gdy rano chciałem zagrać w ową grę FPS drastycznie spadły do 7/15 nie ważne na jakich ustawieniach gra działa źle

jak się później okazało wszystkie inne gry które działały na wysokich ustawieniach zaczęły lagowac i FPS były również niskie

GTX 1060 6 gb

i5 3470

16 GB ram

sterowniki pobrałem najnowsze ze strony NVIDIA ale nadal nic to nei dało

po resecie biosu nadal to samo

co jeszcze mogę zrobić

Dodając istotną kwestię dziś rano urwały mi się 2 "gwinty" do mocowania radiatora ale nadal trzyma się dość sztywno przy procesorze czy to może być tego wina?

Zelazny
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś tem. CPU?

krysti9
komentarz
komentarz

@Zelazny tak wszytko git temperatury tez okej jeśli znasz jakieś programy inne do sprawdzania będę wdzięczny bo nie wiem co robić juz

xardas228
komentarz
komentarz

Pokaż screen z programu gpu-z, przy wciśnięciu znaku zapytania i odpalonym za jego pomocą render teście.

xardas228
komentarz
komentarz

Tu wygląda wszystko ok, jedynie te 45/53 stopnie przy zerowym obciążeniu trochę straszą.

krysti9
komentarz
komentarz

co w takim razie mogę zrobić format całego pc?@xardas228 @xardas228 @xardas228

@xardas228 odpaliłem  beamg drive na ultra i takie temperatury tutaj się robią gdyto piszę wskoczyło 91 hot spot to jest procesor? IMG_20240329_000733.thumb.jpg.2628d049b30e27012f57ae8224735830.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

@krysti9 To hot spot gpu może to być np Vram na karcie. Jak wyglądają temperatury na cpu (możesz to sprawdzić w programie HWinfo). Co to dokładnie za gwinty urwałeś i skąd.

krysti9
komentarz
komentarz

@leelareso czy taka wysoka temperatura jest normalna ?

co do gwintów na dole są takie 3 haczyki do mocowania na płytę i je urwałem ://

IMG_20240329_003216.jpg

  • Rekomendowana odpowiedź
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

no to bardzo źle, pewnie wysoka temperatura cpu i zrzuca zegary i stąd spadek FPS. By się upewnić odpal ten program HWINFO tylko z czujnikami i pokaż jakie temperatury.

3 minuty temu, krysti9 napisał:

czy taka wysoka temperatura jest normalna ?

Delikatnie duża, stara karta. Ciekawe czy miała wgl zmienianą pastę i jeżeli posiada to też termopady. Dużo się też rozchodzi o ustawienie krzywej wentylatorów na gpu i samego przewiewu w obudowie.

Edytowane przez leelareso
  • Dobra wypowiedź 1
krysti9
komentarz
komentarz

@leelareso  zamówiłem w takim razie nowe chłodzenie do procesora 

trudno wymienia się paste w karcie ?

czy tylko rozkręca i jak na procesor 

leelareso
komentarz
komentarz

@krysti9 A upewniłeś się że to to?

Jak nie ma termopadów to zwyczajnie jak na cpu tylko musisz uważać na kable od wentylatorów i uważać z pastą jak używasz jakiejś słabej która przewodzi prąd byś nie dał jej za dużo i by się nie rozlazła poza układ.

krysti9
komentarz
komentarz

@leelareso tak program hwinfo pokazuję że procesor się przegrzewa ma staranie wysoka temperature 90/100 stopni

leelareso
komentarz
komentarz

cook cpu GIF

  • Haha 1
krysti9
komentarz
komentarz

@leelareso hahah 

dziękuję za pomoc 

i podsumowując nowe chłodzenie nowa pasta na procesor i kartę i wszystko będzie w porządku?

leelareso
komentarz
komentarz

Powinno być ok. Zawsze też możesz wrzucić limit klatek np na 60 by zmniejszyć temp na karcie i spadki fps spowodowane wskakiwaniem w powerlimit.

Zelazny
komentarz
komentarz

Jeżeli są termopady, to warto je wymienić. One się odkształcają. Bez wymiany ryzykujesz uszkodzeniem karty graficznej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.