x-kom hosting

[5500 zł] Do gier i wszystkiego innego

Pistrix
utworzono
utworzono

Hej! Poszukuje nowego pc, pewnego rodzaju 'dopełnienia' dla MSI GS65. Korzystam z 2 monitorów 1080p, ale nie odrzucam na przejście na 1440p w przyszłości. Fajnie byłoby też mieć Ray Tracing

Obecnie jestem w posiadaniu dosyć leciwej stacjonarki, z której nie korzystałam z dobre 4 lata (przed zakupem laptopa pojawiły się z nią problemu, randomowe wyłączanie się, problemy z bootowaniem, zdaje sobie sprawę z tego, że przyczynę trzeba jeszcze znaleźć)

 

Oto co mam:

- GTX 1060 6GB Palit Super JetStream

- i5-6500

- AsRock B150A-X1

- 2x8GB RAM GOODRAM DDR4

- WD Blue 1TB

- GOODRAM 240GB SATA

- SilentiumPC Spartan 3 PRO

- Phanteks Enthoo Pro (fabryczny wentylator jeden z przodu i jeden z tyłu)

- Corsair CX450M

- jakaś karta sieciowa na PCI

 

Widać, że swoje lata ma

Generalnie w nowym PC potrzebowałam mobo wraz z wifi - chyba że przełożenie poprzedniej karty sieciowej wchodzi w grę, lub jakiś adapter na USB da radę. Nie chciałabym jakoś mocno dopłacać do płyty głównej tylko dla wifi, chyba że ma to większy sens niż inne opcje

Zapewnie chciałabym też zatrzymać starą obudowę, jednak biorąc pod uwagę ew. sprzedaż starego pc zastanawiam się, czy nie zakupić nowej + dołożyć złożenie pc, a starego pcta sprzedać tak jak już stoi

 

Za wszelką pomoc z góry dzięki!

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Hej, 

 

według mnie dobrze by było sprzedać to co masz - zawsze coś. Wtedy zastanowić się nad droższą jednostką, jeśli będziesz w stanie dobić do 6K to już masz zestaw z RTX 4070 Super (z kodem rtxweek) a do płyty podłączysz sobie swoją kartę sieciową na PCI-E.

 

Oczywiście masz dyski dlatego też warto się zastanowić czy je sprzedawać czy nie.

 

Jeśli jednak chcesz się zatrzymać w budżecie 5500 to wtedy pewnie karta do zmiany na 6800XT

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Za 6000 masz https://proline.pl/koszyk/06af7002

Względem propozycji wyżej lepszy jakościowo zasilacz z dużym zapasem mocy, pamięci z niższym opóźnieniem, lepsza płyta ATX z wifi, pewniejszy dysk SSD bo w tym PX700 nawet nie wiadomo co siedzi.

 

Jak ma być 5500 tniemy na zasilaczu, płycie i obudowie https://proline.pl/koszyk/23cac124

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.