x-kom hosting

Brak termopadów na 3 kościach pamięci Rx6600 Asrock

Xanate
utworzono
utworzono

Witam, postanowiłem dzisiaj po raz pierwszy o 2 latach używania otworzyć zaplombowaną kartę Rx6600 Asrock Challenger 8GB. Ku mojemu zdziwieniu termopad był tylko na 1 z 4 kości vram.

Czy to jest jakiś błąd fabryki czy tak ma być?

IMG-20240326-WA0000.jpg

toska78
komentarz
komentarz

2 minuty szukania. Sam oceń prezentacja modelu.

Xanate
komentarz
komentarz

@toska78 Gdzie tam jest coś o termopadach?

Xanate
komentarz
komentarz

Tak, jest w dobrej jakości niestety nie da się do końca ocenić ile było tych termopadów ani nie ma ich pokazanych.

  • Co? 1
toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

W takim razie ja tu widzę 2 opcje. Albo nic nie zmieniasz albo kupujesz nowe pady i zakładasz na wszystkie kostki VRAM. Zawsze też można wysłać zapytanie do sklepu lub producenta w tej kwestii bo nie wiadomo czy znajdzie się osoba która rozbierała tą grafikę i podzieli się interesującą Ciebie informacją w tym temacie.

Edytowane przez toska78
anioł2009
komentarz
komentarz

@Xanate na filmiku widać odbicia i miejsca na kosciach vram, były wszystkie. 

Jak karte kupiłeś w sklepie to pewnie fabryczny błąd... jak na allegro / olx to pewnie kombinowana - zdjęcie plomby nie jest problemem - wystarczy gorące powietrze.

adijedi
komentarz
komentarz

pokoparkowy złom, ja bym sie cieszył że jeszcze nie jest na elektrośmietniku, więc wyciskaj z niego ostatnie poty, a nie go "oglądasz" pod mikroskopem,

Co możesz zrobić w tej sytuacji:

- wymienić pastę termoprzewodzącą (jeśli masz)

- undervolting w amd adrenalin software

- uaktualnienie chipsetów płytyt głównej i autoupdate sterowników amd adrenalin software

 

:kawa:

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Przez allegro też można kupić nówki sztuki nie śmigane ze sklepu typu komputronik, xkom.

@adijedi Mikroskopu się używa przy diagnostyce/naprawie sprzętu elektronicznego a nie do jego zwykłej oceny wizualnej.

Edytowane przez toska78
  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

@toska78 wiem no ale to sklep, chodzilo mi o prywatnych sprzedawcow ofc :D choć i z duzych sklepow trafiaja sie uszkodzone komponenty np plyty glowne

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz

@Xanate obraz.png.ad39f2e2779ba45a4f3ab2bf6e43e53b.png  ja tutaj widzę że na wszystkich były.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.