x-kom hosting

Ataki na skrzynke pocztową

lomcio
utworzono
utworzono

Hej, posiadam skrzynkę pocztową na WP, praktycznie codziennie gdy wejdę w aktywność ktoś próbuje się logować do konta z przeróżnych krajów. Jak się ustrzec przed takimi atakami i na jakiej zasadzie oni atakują moje konto? Raz ktoś zdołał się włamać i ukraść konto na netflixie.

adijedi
komentarz
komentarz

takie brute force ataki

jest to nagminne, ja często wysyłam nagie zdjęcia albo filmiki spamerskim firmom...:pije:

...a tak serio to polecam sobie pozmieniać hasła na wszystkich portalach itp. żeby były silne, są nawet stronki sprawdzające czy takie hasło jest silne i podatne na ataki

chwila roboty ale jest spokój, a co z tym netflixem - to sprawdź aktywność, czy przypadkiem osoba dobrze Ci znana nie daje komuś postronnemu (np dziewczyna "przyjacielowi" :o

  • Dobra wypowiedź 1
lomcio
komentarz
komentarz

Przeważnie jak sprawdzam te IP to np ataki z Polski to te IP pochodzą od jednej firmy, na konto microsoft tez próbują, dzisiaj 2 razy mi kod przyszedł na pocztę do wpisania. Z netflixem to szybko się wyjaśniło, napisałem do supportu i 5min i konto miałem odzyskane, ktoś się zalogował na poczte i wszystko na netflixie pozmieniał. Od teraz mam włączone powiadomienia na telefon gdy ktoś się zaloguje na poczte, hasła też pozmieniane. Czyli za atakami to stoją bardziej firmy niż pojedyncze łebki?

Anawa
komentarz
komentarz

Wklej adres mailowy na stronie poniżej i zobacz, czy adres nie był na listach gdzie wyciekły dane:

https://haveibeenpwned.com/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.