x-kom hosting

Laptop biznesowy z ekranem gamingowym do 5000zl

johnny_9
utworzono
utworzono (edytowane)

Nie rozumie dlaczego ciagle producenci montuja tak biedne w kolory i z 60hz ekrany do najwyzszej klasy laptopow biznesowych? Mialem kilka laptopow na "testy" hp elitebook 650 g9, dell latitude 5540 15 oba oddalem. Jakim prawem producent robi dopieszczony laptop z tak marnymi ekranami na 60hz, bez low blue light, kolory to porazka - oczy bola od patrzenia w ekran. Problem polega na tym ze w nizszej klasie daja nawet spoko te ekrany ale jakosc materialow tych laptopow jest smieszna. Jestem w takim miejscu ze wiem ze nie bede miec idealnego laptopa dla siebie... wiem moglbym sobie kupic laptop gamingowy z wypasionym ekranem matowym ale JA NIE POTRZEBUE MIEC KLOCKA CIEZKIEGO bo nie gram w gry chce miec laptopa biznesowego. W planach kupuje dell vostro 3530 15 to jest jedyny laptop ktory znam na ta chwile i spelnia wymagania odnosnie ekranu - matowy ekran, 120hz, low blue light, kolory w miare przyzwoite ale zdecydowanie lepsze niz w hp elitebook 650 g9 i dell latitude 5540 15 wedlug recenzji laptopmedia. Problem z vostro 3530 15 to chlodzenie podstawowe i slaba jakosc obudowy.

Jezeli jest ktos kto moglby wskazac lub nakierowac na laptop biznesowy z podobnym ekranem jak w dell vostro 3530 15 cali bede bardzo wdzieczny.

Edytowane przez johnny_9
blad

Anawa
komentarz
komentarz
Huawei MateBook D 16 2024 z procesorem Intel i9-13900H ma matrycę z przestrzenią barw 100% sRGB (72% NTSC), ale chyba nie tego szukasz... ?
johnny_9
komentarz
komentarz (edytowane)

No wlasnie znam ten laptop zdecydowanie za drogi nie potrzebuje sprzetu z wyzszej polki tylko zwykla i5 ze zintegrowana karta graficzna 16gb 256gb i to mi wystarczy w laptopie....Testowalem lenovo ideapad 5i z matryca 16 ips w wyzszej rozdzielczosci i asus vivobook 16x z matryca ips led 120hz, calkiem niezlymi kolorami bardzo przyjemny ekran ale stwierdzilem ze ekran 16 cali to nie dla mnie. Pomysl na 16 calowy ekran zrodzil mi sie na poczatku, zbyt duzy ekran i kwadratowy, nie spodobalo mi sie to wiec zostaje przy 15,6  - tak jak przywyklem. 

 

Najlepiej byloby zlozyc sobie samemu laptopa z taka matryca jaka czlowiek oczekuje. W obudowie najlepiej hp elitebook, bo ten model szczegolnie mi sie podoba i jest bardzo elegancki.

Edytowane przez johnny_9
iSkuL
komentarz
komentarz

Hej,

moim zdaniem to nie słabe kolory wpływają na zmęczenie oka. Na zmęczenie wpływa światło niebieskie, więc jeśli Cie bolą oczy polecam pójść do okulisty i po prostu kupić okulary z filtrem niebieskiego światła. Natomiast z tego co ja widzę to producenci nie instalują takich matryc w te laptopy, gdyż najzwyczajniej w świecie im się nie opłaca. Pamiętaj, że dodanie lepszej matrycy zawsze podnosi cenę o nawet 1k.

  • Dobra wypowiedź 1
tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Z dobrym ekranem masz stonowany model Lenovo Legion 5-15 i5-12500H/16GB/512/Win11 RTX3060 165Hz. Ma matowy ekran IPS 15,6" 1920 x 1080 (Full HD) 165 Hz 300 cd/m² z pokryciem barw 100% sRGB oraz wydajny 12 rdzeniowy procesor i5-12500H.

Dużo taniej jest Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 i5-12450H/16GB/512/Win11X RTX3050 165Hz.

Edytowane przez tapczan2
  • Dobra wypowiedź 1
johnny_9
komentarz
komentarz

Dzieki za odpowiedzi, nie interesuje mnie 16 cali laptop ani gamingowy. Wlasnie testuje dell vostro 3530 15 ekran jest swietny,oczy czuja komfort jestem z ekranu bardzo zadowolony. Wady ktore byly opisane w laptopmedia sprawdzaja sie w 100% tzn. chlodzenie to jest porazka - nie wydajne i glosne. Obudowa miekka - zbyt mieka, marna jakosc materialow. Klawiatura nie ma podswietlenia. Na pewno krytyczna wada jest chlodzenie procesora przez to rozwazam juz oddanie tego laptopa.

 

 @iSkuL To jest fair jak w laptopie biznesowym z najwyższej klasy producent ma twoje oczy i jakosc kolorow wyswietlanych na ekranie w du...e?

 

Mysle nad samsungiem galaxybook 4 poniewaz jest swietnie wykonany i ma nawet przyzwoity ekran. Problem polega na tym ze jesli chcesz miec 16gb ram to musisz wziasc sprzet za 1100£(5500pln) jak dla mnie to jest sku....wo...

 

Pytanie techniczne bo matryce w laptopach 15.6 sa tego samego rozmiaru wiec jedyna roznica w polaczeniu matrycy do jakiegokolwiek laptopa liczy sie ilosc pinow w danej wtyczce - tak to jest? Czy technicznie sie roznia od siebie i nie mozna zamontowac dedykowanej matryce 30 pinowej dla przykladu od dell do hp laptopa?

iSkuL
komentarz
komentarz

Hej @johnny_9 nie złość się, ale wydaje mi się, że trochę wymyślasz. To nie chodzi o producentów, a o linię laptopa jaką chcesz kupić. Pragnę zaznaczyć, że laptop gamingowy, który ma matryce 144Hz w dalszym ciągu może mieć bardzo słabe kolory i jasność. To jest biznes, a nie oszukujmy się dla większości ludzi matryca często ma mniejsze znaczenie niż wydajność i inne podzespołu. Jak na to wszystko by patrzeć to na tej ziemi wszystko jest niestety sk**wy syństwem.

 

anioł2009
komentarz
komentarz
10 godzin temu, johnny_9 napisał:

liczy sie ilosc pinow w danej wtyczce - tak to jest? Czy technicznie sie roznia od siebie i nie mozna zamontowac dedykowanej matryce 30 pinowej dla przykladu od dell do hp laptopa?

to nie takie proste, nie same piny sie liczą ale kompatybilność matrycy z laptopem. To nie jest jak ram czy dysk -kupujesz i wsadzasz bo pasuje do portu...niestety to trudniejsza sprawa i nawet serwisy szukające zamienników ( gdy nie ma mozliwosci zakupu oryginalnej matrycy ) mają z tym problem.

 

Zawsze zostaje macbook pro 13 / 15 cali do wyboru z pieknymi matrycami RETINA :E 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.