x-kom hosting

Pomoc w doborze kości RAM

owerr
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Aktualnie posiadam płytę główną MSI B450-A PRO oraz 2x kostki Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB, 3000MHz.

Chciałbym dołożyć do tego dodatkowe 16 GB. Poleciłby ktoś jakie kostki można dodatkowo dorzucić do tego zestawu? 

I czy bez problemu będzie można podłączyć nowe kości ze starymi?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc. 

Pozdrawiam

Recon_tv
komentarz
komentarz (edytowane)

Najlepiej dołożyć takie same jakie teraz masz ale jak nie masz możliwości to inne kości też będą pasować warunek jest jeden warunek - muszą być na DDR4. Jak kupisz szybsze kości to ich prędkość spadnie to tych słabszych a jak kupisz wolniejsze niż te które teraz posiadasz to prędkość kości które masz teraz w komputerze spadnie do prędkości tych wolniejszych. Jeśli zamierzasz podkręcać pamięci to miej na uwadze, że połączenie 2x16 będzie bardziej stabilne przy OC niż 4x8.

Edytowane przez Recon_tv
owerr
komentarz
komentarz

A mogę zostawić te, które mam 2x4 GB i do tego dołożyć 2x8 GB co łącznie powinno dać te 24GB? Czy nie ma sensu się tak bawić i lepiej zakupić dla lepszej stabilności 2x8 GB, a tamte stare kości np. sprzedać za grosze?

Recon_tv
komentarz
komentarz (edytowane)

Napisałeś wyżej, że masz 2 kości po 8GB

Cytuj
Godzinę temu, owerr napisał:

2x kostki Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB, 3000MHz.

 

Możesz dodać 2 kości po 8GB i będziesz mieć 24GB ale tak jak wyżej napisałem, przy takiej konfiguracji potencjał OC będzie mniejszy niż przy 2 kościach. Jak nie zamierzasz podkręcać tych kości to dokup 2 kości po 8GB o takich samych CL i Mhz w jakich masz teraz i powinno być w porządku.

Edytowane przez Recon_tv
  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.