x-kom hosting

Włamanie na konto i przelew do zen.com

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: tomek997 ,
tomek997
utworzono
utworzono

Witam wszystkich ktoś włamał się na  pocztę mojej siostry oraz konto FB i wyłudził przez Messengera pieniądze.Czy jest jakaś możliwość namierzenia sprawcy kasa akurat została wyludzona odemnie .Ja nie znam sie na  sprawach związanych z informatyką a z cyber bezpieczeństwem to już całkiem . Wiem tylko tyle że pieniądze poszły przez Zen.com i mam nr transakcji . Proszę o pomoc

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, a ten Zen.com to aplikacja na telefon zarządzająca przelewami tak? Coś jak PayPal? Jeśli tak to bym przede wszystkim zadzwonił do banku (obsługi klienta), w którym masz konto z którego zasilasz środki na zen.com i przedstawił sytuację. A patrzyłeś czy na zen.com nie ma obsługi klienta, jakiegoś supportu?

Edytowane przez toska78
tomek997
komentarz
komentarz

Zen.com to aplikacja wielowalutowa.Ale tu zapomniałem dodać dość istotny fakt że pieniądze zostały wyludzone metoda na BLIK podszywając się pod inną osobę 

toska78
komentarz
komentarz

To nie wiem czy jest szansa na odzyskanie środków bo nigdy nie płaciłem blikiem.

Anawa
komentarz
komentarz

Dużo pieniędzy wyłudził?

tomek997
komentarz
komentarz

1300 zł ale dla mine ważniejsze jest żeby został za to ukarany mam jeszcze coś takiego system operacyjny mac os safari adres IP: 45.128.XX.XXX(ja widzę cały)ale jedna osoba mi powiedziała że jesgo położenie jest nieprawdziwe 

Anawa
komentarz
komentarz

Zgłoś na policję. Najlepiej, żebyś wziął ze sobą wszystko co związane ze sprawą, czyli wydruki z rozmów, potwierdzenie wykonania przelewu itp. Jeżeli nie chcesz iść bezpośrednio na komisariat, to możesz wysłać zawiadomienie listownie.

  • Dobra wypowiedź 1
tomek997
komentarz
komentarz (edytowane)

Byłem na policji ale jak powiedziałem że ktoś oszukał mnie przez internet to od razu że nic nie mogą zrobić nawet bez mówienia w jakich okolicznościach doszło do przestępstwa . Najlepiej chyba jak bym sam znalazł przestępcę 

Edytowane przez tomek997
toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Ech, tak to na pewno nie odzyskasz środków a tym bardziej nie udowodnisz jego sprawstwa. Żeby ktoś został ukarany to najpierw trzeba mu wytoczyć proces, najlepiej chyba w postępowaniu cywilnym w tym przypadku jeśli policja umywa/umyje ręce. Ale tu może być problem jeśli kradzież pieniedzy podlega tylko pod postępowanie (kodeks) karne.

Edytowane przez toska78
Anawa
komentarz
komentarz

@tomek997 ale w końcu zgłosiłeś przestępstwo? Na komisariatach bardzo często jest spychologia, robią wszystko, żeby tylko nie przyjmować zgłoszeń. Może chodzi o braki kadrowe? Natomiast ja 2 razy zgłaszałem sprawy o oszustwo w internecie (listownie) i 2 razy sprawy zostały rozwiązane na moją korzyść. Co prawda jedna sprawa długo się ciągnęła, ale odzyskałem pieniądze. Dużo też zależy od stopnia skomplikowania sprawy. Wydaje mi się, że trzeba próbować.

Anawa
komentarz
komentarz

Super :) daj znać, jak coś więcej się wyjaśni

tomek997
komentarz
komentarz (edytowane)

Dostałem od firmy Zen.com wiadomość (bo tam poszły skradzione pieniądze) że dzięki mojej szybkiej reakcji udało się odzyskać pieniądze niestety na temat kradzieży na razie nic niewiem "Niestety w kwestii przebiegu zdarzenia, na ten moment nie możemy udzielić wiecej informacji."szkoda że nic na razie się nie dowiem ale Szybko i sprawnie ogarnęli to wszystko bo inaczej straciłbym 1300zl dla jednych mało dla mnie nie. 

Edytowane przez tomek997
  • Super 1
  • Rekomendowana odpowiedź
tomek997
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten tekst piszę po to aby inni wiedzieli co może im w takiej sytuacji pomóc

 

U mnie wszystko wyglądało tak...

Po wysłaniu kasy blikiem w ciągu max 3 minut dowiedzieliśmy się że zostaliśmy oszukani a w ciągu następnych 10 minut napisałem do firmy na której konto poszły pieniądze że ... ktoś wyłudził odemnie kasę i poszła przez ich firmę ( i tu wszystko co pomoże przy złapaniu przestępcy:  potwierdzenie przelewu adres IP, czy cokolwiek innego, ja miałem właśnie to chociaż IP na 99% było nieprawdziwe) .  Wsparcie miałem naprawdę bardzo dobre szybką i konkretną pomoc a kasę odzyskałem w ciągu niecałych 48 h znam osoby które w podobny sposób straciły majątek i nie życzę tego nikomu. W razie pytań piszcie. 

 

Edytowane przez tomek997
  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Dzięki za informacje i najważniejsze, że odzyskałeś pieniądze :piwko: Dobrze wiedzieć, że zen.com sprawnie reaguje. Ciekawe, czy zablokowali konto tej osobie...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.