x-kom hosting

Problem z włączaniem komputera.

Jankiel_
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem który polega na tym ze jeśli komputer nie będzie włączany przez kilka godzin to po naciśnięciu przycisku włączenia pojawia się cos takiego co jest na zdjęciu oraz na płycie głównej kod d0. Zdarza się również ze nic nie pokaże się na minitorze albo pojawi się kod błędu 00 i nie można wyłączyć komputera ani nic. 

Karta graficzna rtx 2080 super

Procesor AMD ryzen 7 3800x 

Płyta główna meg X570 Ace

 

Pokazywalem ten problem różnym informatykom którzy cos tam wiedza w tym temacie i nikt nie był w stanie powiedzieć co się dzieje z tym komputerem. Mam pod kręcony procesor automatycznie w biosie i profil axmp lecz to nie zmienia czy mam podkrecone czy nie bo i tak ten błąd się pojawia. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc

IMG_20240324_000910.jpg

xardas228
komentarz
komentarz

Najnowszy bios, jeśli tak to próbowałeś starszych?

Jankiel_
komentarz
komentarz

@xardas228 mam najnowszą ale na starszych też nie działało poprawnie. Ten problem występował od złożenia całego komputera

leelareso
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz? Winą może być uszkodzony cpu/płyta albo może ram choć wątpię.. Jak możesz to sprawdź procesor w programie occt, test puść gdzieś na 20 minut.

xardas228
komentarz
komentarz

Spróbowałbym też wyjąć i włożyć cpu, może któryś pin jest krzywy albo nie styka, to samo z ramem.

leelareso
komentarz
komentarz

@xardas228 ano ;d albo jakieś zimne luty od nowości ;(

Niebieska
komentarz
komentarz

Albo siadła mu bateryjka BIOSu i dlatego nie trzyma ustawień.

Jankiel_
komentarz
komentarz

@Niebieska bayerie sprawdzałem, mierzylem napięcie i było git 

@xardas228 rap sprawdzalem ale CPU chyba nie

@leelareso nie pamiętam jaki zasilacz ale mocowo na pewno starczał.

A i zapomniałem napisać zdarzało się tez ze komputer nie widział jednego ramu

Jankiel_
komentarz
komentarz

@leelareso zrobiłem to i wszystko git

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Skoro problem jest od momentu złożenia to wszelkie sprawdzanie (diagnozowanie) zacząłbym od domyślnych ustawień biosu co by maksymalnie wykluczyć jakikolwiek wpływ podkręconego CPU i ramu. Przeglądałeś w ogóle poradniki na yt odnośnie tego komunikatu na ekranie startowym? Np. pierwszy lepszy z brzegu przestawienie UEFI na CSM/Legacy.

Edytowane przez toska78
leelareso
komentarz
komentarz

przetestuj pamięć ram memtestem albo windowsowym narzędziem diagnostycznym

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.