x-kom hosting

"Brak sygnału" komputer nie włącza się.

ufesa94
utworzono
utworzono

Mam problem z komputerem. Czyściłem go dzisiaj, z podzespołów jedynie wyjąłem chłodzenie procesora aby zobaczyć w jakim stanie jest pasta i wyciągnąłem kości RAM. Po delikatnym oczyszczeniu z kurzy złożyłem wszytsko i komputer nie działa. To znaczy wydaje mi się że normalnie się uruchamia, nie ma żadnego piszczenia ale na monitorze jest komunikat o braku sygnału i przejściu w tryb oszczędzania energii. Próbowałem ponownie kości RAM wsadzić bo myślałem że to tego wina ale chyba nie. Jedyne co widzę to to że wiatraki karty graficznej nie pracują ale w sumie nie wiem czy od razu powinny się włączyć czy nie. Ewentualnie przychodzi mi do głowy że może wciskając ram w jakiś sposób mogłem uszkodzić płytę główną? Pasty termo przewodzącej nie zmieniałem bo po podniesieniu nie była zaschnięta więc zostawiłem tak jak było. Ma ktoś jakiś pomysł czy lecieć z pc do serwisu?

anioł2009
komentarz
komentarz
51 minut temu, ufesa94 napisał:

Pasty termo przewodzącej nie zmieniałem bo po podniesieniu nie była zaschnięta więc zostawiłem tak jak było.

:facepalm:

ufesa94
komentarz
komentarz

@anioł2009 ???

@anioł2009 rozumiem że popełniłem mocny błąd?

@anioł2009 i przez to że nie wymieniłem starej na nową miałbym problem z włączeniem komputera? 

anioł2009
komentarz
komentarz

Brak kontaktu z chlodzeniem, strzal temperatury i ciach czarny ekran. Krotko mowiac jesli nic nie spierniczyles innego to TAK 

ufesa94
komentarz
komentarz

Czyli co powinienem teraz spróbować zmienić pastę i ewentualnie jak to nie pomoże to szukać innej przyczyny?@anioł2009

anioł2009
komentarz
komentarz

Dokladnie tak. Zaczynamy od przyczyny najbardziej oczywistej.

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

:) Hmmm, komp powinien się uruchomić. Przecież CPU od razu się nie przegrzewa. Tym bardziej, że jest tam trochę tej pasty. Jaką masz kartę graficzną?

U mnie wentylatory uruchamiają się dopiero po przekroczeniu 60 stopni.

Edytowane przez Zelazny
anioł2009
komentarz
komentarz

@Zelazny Zależy, nie jest to regułą.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

patrząc po objawach i co było robione to mogła strzelić jakaś ścieżka na płycie (w szczególności jak nie masz wszystkich kołków dystansowych zamontowanych) np przy zdejmowaniu chłodzenia lub za użyłeś za dużo siły przy wkładaniu kości. Próbowałeś na 1 kości ram w różnych slotach czy odpali?

Edytowane przez leelareso
ufesa94
komentarz
komentarz

Nałożyłem nową pastę, jeszcze raz ramy wpiąłem i nadal nic(próbowałem na jednej kości odpalic). Wszystkie kable chyba sprawdziłem i są podłączone. Chyba zostaje mi uszkodzenie płyty głównej poprzez nacisk na ram aby się zatrzasnął bo nic innego nie robiłem co mógłby się zepsuć.

leelareso
komentarz
komentarz

Możesz jeszcze spróbować wyciągnąć i włożyć procesor na nowo i przy okazji zobaczyć na piny czy są ok. I bez założonego chłodzenia spróbuj odpalić czy da sygnał. Może zbyt mocno chłodzenie skręciłeś.

ufesa94
komentarz
komentarz

Piny już sprawdzałem i są ok. Koniec weekendu a w tygodniu nie mam na to czasu aby grzebać  przy nim więc chyba podwioze do serwisu zeby zetknęli bo ani nie piszczy ani się nie wyłącza, wydaje mi się że działa prawidłowo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.