x-kom hosting

Wygięte piny USB

Gość
utworzono
utworzono

Cześć

Zakupiłem ostatnio w fajnej cenie płytę główną b550m aorus.Sprzedawca nie ukrywał,że są pogięte piny od USB,ale i tak ją zakupiłem bo 130 zł za taką płytę to jednak była okazja.W domu próbowałem trochę wyprostować te piny,ale dalej to nie jest to,ponieważ nie ma takiej jakby to powiedzieć sztywnej plastikowej ramki.Pod odpowiednim kątem udało mi się wsadzić kabel od USB w to miejsce i działa xD jednak wolałbym,żeby ten kabel siedział tam sztywno i moje pytanie jest takie czy jest jakaś przejściówka czy coś takiego,żeby poprawić mocowanie tego kabla xD

20240323_113529.jpg

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Chodzi o złącze F_U32? Do tego złącza wpina się wtyczkę zasilającą gniazda USB w obudowie (umiejscowione na froncie lub topie w zależności od modelu obudowy) więc po podłączeniu tej wtyczki nie ma potrzeby jej ruszać (a odłącza się tylko przy wymianie obudowy). Więc jak nie ma niczego co z nią koliduje a działa jak trzeba to bym nic nie kombinował.

anioł2009
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Gość napisał:

sztywnej plastikowej ramki

Bez niej to nie da rady na sztywno, mozesz ewentualnie podłączony kabel złapać klejem na gorąco do płyty głównej tam gdzie nie ma komponentów. 

Ewentualnie z uszkodzonej płyty wyjąc i wsadzić u siebie - allegro może olx się coś znajdzie 

Sławomir
komentarz
komentarz

Masz linke możesz sobie kupić, ale czy się opłaca to wątpię.. wyjdzie prawie tyle co dałeś za płytę.

https://gpuconnect.com/products/2x-internal-usb-3-0-header-19-pin-broken-repair-motherboard-connector-angled

 

 

albo kupić uszkodzoną.

 

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-asrock-h97m-itx-ac-wifi-mini-itx-ddr3-s-1150-uszkodzona-15329723531

 

i zdobyć gniazdo

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz

@Gość Yyyy jak chodzi tylko o to by się trzymało to nie lepiej po prostu klejem na gorąco?

@anioł2009 Ahh sry nie doczytałem :E

Dodaj odpowiedź bez logowania

Dodajesz wpis jako gość. Pamiętaj, że to jest forum komputerowe.
Informacja: Twój wpis zostanie opublikowany po weryfikacji przez moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.