x-kom hosting

Backlight bleeding

mariusz_be
utworzono
utworzono

Mam pytanko do was, czy występujący w monitorach Backlight bleeding, to normalne zjawisko, bo właśnie kupiłem monitor Dell 2K i coś takiego występuje, czyli na krawędziach monitora białe światło przy czarnym ekranie, za matryca po dwóch tygodniach się ustabilizuje trzeba ją jakoś wypalić czy to wada fabryczna, matryca led iPS. Bardzo proszę o odpowiedź

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak z ciekawości, ile dałeś za tego Della? Nie lepiej kupić OLED? Mam IPS i u mnie czerń to czerń.

Edytowane przez Zelazny
mariusz_be
komentarz
komentarz

No właśnie masz rację Dell Alienware  wqhd,2500,27cali. Oleje są droższe ale ja pierdzielę jakie, te prześwity bieli są tragiczne ale słyszałem że po dwóch tygodniach może to się zmienić, trzeba wypalić matryce kolokwialnie mówiąc, myślisz że to pomoże

Przepraszam ale piszę głosowo i są błędy, miało być że masz rację z tym oledem, A mój to Dell alienware wqhd, 2500 zł, 27 cali. No i powiedz mi czy to coś da po tych dwóch tygodniach wypalenia matrycy, że to niby normalne że na początku tak jest ale potem ten efekt się zmniejsza

xardas228
komentarz
komentarz

Raczej nie pomoże, jak masz nerwy to możesz się bawić w zwroty aż Ci się wylosuje dobra sztuka.

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Zwróć go w cholerę. To nie głośniki hi-fi, że muszą się wygrzać. :) Za 3000 możesz kupić Cooler Master Tempest GZ2711. Nie wiem, czy w Polsce są dostępne.

Hmmm, a nie, to WOLED.

Edytowane przez Zelazny
mariusz_be
komentarz
komentarz

Może i masz rację,A tyle hajsu takie rzeczy,ale ponoć wszystkie tak mają i to loteria a ja nie nawidze odsyłać sprawdzać i tak kilka razy...ale to najrozsądniejsze wyjście

Pozdro

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Oczywiście, że najrozsądniejsze. Nikt nie lubi zwracania. :)

Kupiłeś online, czy może w lokalnym sklepie? Pytam, bo wiem jak to jest kiedy trzeba samemu ogarnąć kuriera...

Edytowane przez Zelazny
mariusz_be
komentarz
komentarz

Online, ale jak gram w gry oglądam to nic nie widać, to znaczy nie widać nic żeby był zły obraz wręcz jest piękne kolory jasność, jasność jest 600 nitów i to tak wygląda tylko przy tej właśnie jasności. A tak to ten Dell to jest Kozak sprzęt, jestem w kropce bo czytałem teraz na forum to ogólnie każdy producent Dell, Asus, LG stawiałem oświadczenia że to jest normalna sytuacja że tak działają matryce IPS, że nie jest uznawane na zawadę. Jestem w kropce...

xardas228
komentarz
komentarz

Sam będę brał w przyszłym tygodniu Dell G2724D i o ile o zwykły backlight bleeding się nie boję to tam występuje jeszcze żółty backlight bleeding i to mnie trochę przeraża, a też nie lubię się w zwroty bawić. Będę testował go na Alan Wake 2 bo to dosyć ciemna gra.

 

Zdjęcie blb ukradzione z peppera:

https://static.pepper.pl/comments/raw/GLdQb/17803673_1/re/1024x1024/qt/80/17803673_1.jpg

mariusz_be
komentarz
komentarz

No to zdjęcie to jest przerażające u mnie jest dużo dużo ciemniejsze jest tylko po bokach , podobnie jak tu ale ekran jest ciemny A takie rozjaśnienia są po bokach No to chyba to normalne przy matrycy IPS.

Powiem ci że Dell alienware 27 cali 2K, wykonanie petarda obraz jasność kolory petarda, więc to jest chyba zwykły backlight backlight bleeding , tak naprawdę w grach w oglądaniu filmów przekonanie internetu nie zauważą tego tylko jak się wyłącza mi komputer to wtedy widzę na monitorze te zjawisko. Dell robi dobre monitory polecam, szczególnie wykonanie

Zelazny
komentarz
komentarz

No to już nie rozumiem. Więc masz problem z wadą czy nie? :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.