x-kom hosting

Losowe restartowanie

Atun
utworzono
utworzono

Dzień dobry, 
Niedawno zmieniałem obudowę oraz przy okazji paste termoprzewodzącą w procesorze i procesorze graficznym i wszystko działa, ale komputer podczas uruchomionej gry, np: Gta5, po prostu się restartuje - nic się nie wyświetla po prostu jest nagle czarny ekran i następuje ponowne uruchomienie, również nie ma błędu w dzienniku zdarzeń. Komputer na początku restartował się po uruchomieniu stress testu gpu ale problem zniknał i bez problemu gpu przez 15 minut osiąga 170 klatek i nie całe 70 stopni podczas testu furmarka. Testowałem również procesor programem prime95 i procesor osiągał do 85 stopni i się nie restartował. Sprawdzałem każde okablowanie, i żadna wtyczka nie odstaje. Zasilanie również osiąga docelowe napięcie - przynajmniej tak pokazuje w biosie, nie mam niestety miernika by sprawdzić samemu. Restartowałem komputer do ustawień fabrycznych czyszcząc dyski z myślą o jakimś wirusie ale błąd występuje dalej, aktualizowałem sterowniki gpu oraz aktualizowałem windowsa, prosze o pomoc.

Specyfikacja:
GPU:
Nvidia GeForce Rtx 3070

CPU:
AMD Ryzen 5 5600X
Płyta główna: 

Msi Mag B550 Bazooka

RAM:
8GBx4 Patriot Viper Steel 3200 MHz
Dysk SSD:
Samsung 980 Pro 500GB m.2

Dysk HDD:
Western Digital 1TB
Zasilacz 750 W
Chłodzenie procesora od Ryzen 7

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Pobierz, uruchom i przetestuj sprzęt w OCCT (może być portable) uruchamiając testy Power i GPU. Tak maksymalnie do 15 minut każdy test. Sprawdź też jakie napięcia pokazuje program na poszczególnych liniach podczas testu Power. Jaki to dokładnie zasilacz (model)? Nie masz na podmianę innego?

Edytowane przez toska78
adijedi
komentarz
komentarz

:hello:

8 godzin temu, Atun napisał:

Zasilacz 750 W

  • jaki to dokładnie zasilacz :hm:
8 godzin temu, Atun napisał:

Chłodzenie procesora od Ryzen 7

  • boxowe chłodzenie dołączone do ryzen 5 5600 czy kupiłeś jakiś inny?
Atun
komentarz
komentarz (edytowane)

1.Zasilacz jednak 700 W - SilentumPC Vero M3 Bronze 700W.
2.Chłodzenie CPU Wraith Prism SR4.
3. Niestety nie mam zastępczego zasilacza.
4. W screenach napięcia podczas testu.
 

4.png

3.png

2.png

1.png

Edytowane przez Atun
Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmmm, zmiana pasty na CPU ok. Piszesz, że zmieniłeś także na GPU, a co z taśmami termoprzewodzącymi? Jaki to rtx? Jeżeli pod radiatorem karty graficznej są taśmy, a ty ich nie wymieniłeś, to możliwe, że przegrzewa się VRAM lub rezystory. Przed wymianą pasty na CPU i GPU było ok?

Edytowane przez Zelazny
Atun
komentarz
komentarz

Mam ASUS ROG STRIX RTX 3070 GAMING OC, nie wymieniałem taśmy termoprzewodzącej a przed wymiana pasty było dobrze.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli termopady były w dobrym stanie po zdjęciu chłodzenia to nie ma potrzeby ich wymiany razem z pastą. Ja też ich nie wymieniałem przy wymianie pasty.

Edytowane przez toska78
Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

To zależy od karty graficznej. Taśmy się odkształcają i nie ma gwarancji na to, że po ponownym założeniu radiatora, będą właściwie do niego przylegać, czy też taśmy do komponentów.

Z tego co pamiętam, po zdjęciu radiatora, wszystkie termopady były do niego przyklejone.

Toska i co, nie masz żadnych problemów? No to gratki, bo w moim przypadku, brak wymiany termopadów w karcie, doprowadził do jej zepsucia.

 

Edytowane przez Zelazny
toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

@Zelazny Nie ma i nie było problemu przez to że nie wymieniałem termopadów przy wymianie pasty. Jeśli dobrze pamiętam u mnie też wszystkie termopady były przyklejone do radiatora po jego zdjęciu. Oczywiście chodzi o termopady na kostkach pamięci. To jest dokładny model mojej grafiki link do strony producenta.

Odchodząc od tematu, mam na niej zrobiony undervolting i programowe odblokowanie resizable bar mój link.

Edytowane przez toska78
Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

@toska78Tak jak już wspomniałem, termopady się odkształcają i nie można zakładać z góry, że wymienię tylko pastę, a termopady sobie odpuszczę. Zresztą, bardzo łatwo jest sprawdzić czy to karta. Atun masz możliwość przetestowania karty na innym kompie?

Edytowane przez Zelazny
toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli testy w OCCT przebiegły bez błędów i innych problemów (a napięcia też są w miarę ok na tym zrzucie) to podmiana zasilacza lub GPU (albo jak pisał @Zelazny sprawdzenie na innym sprzęcie) mogłaby coś więcej nakierować na przyczynę restartów.

Edytowane przez toska78

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.