x-kom hosting

Laptop Asus X554LJ nie widzi dołożonej pamięci RAM

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Anawa ,
i3artek
utworzono
utworzono

Laptop Asus X554LJ. Kupiłem 4GB Kingstona DDR3 i laptop jej nie widzi. Komputer ma wbudowaną w płytę kość 4GB i 1 wolny slot, w który włożyłem Kingstona.

Wcześniej próbowałem z kością sHynix 4gb i też jej nie widział. Po włożeniu kingstona widzi w cpu-z jako 1 slot a drugi nic. Po wyjęciu 1 slot to Micron czyli wbudowana pamięć. Bios zaaktualizowałem.

cpuz1.PNG

cpuz2.PNG

cpuzBezkingstona.PNG

cpuzkingston.PNG

kingstonram.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Wygląda jakby kości ze sobą nie współpracowały.

 

W BIOS też nie widać 2 kości?

i3artek
komentarz
komentarz (edytowane)

Pokazuje 4gb w biosie. @Anawa

Wygląda to, jakby laptop wyłączył wbudowany ram i leci na jednym slocie i nie chce się połączyć z drugim hm

20240321_184441.jpg

20240321_184450.jpg

Edytowane przez i3artek
Anawa
komentarz
komentarz

Może kości nie współgrają ze sobą. Trzeba by spróbować z taką samą kością od Micron.

i3artek
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa Gdzieś wyczytałem, że te ramy wlutowane nie sumują się z dołożonymi, czyli musiałbym włożyć 8gb żeby mieć 8gb. Bezsens 4+4 = 4 

Edytowane przez i3artek
  • Dobra wypowiedź 1
  • Rekomendowana odpowiedź
Anawa
komentarz
komentarz

Ok. Właśnie zastanawiałem się, czy tak może być... ale to i tak dobrze, że jest możliwość rozszerzenia. Większość nowych laptopów jak ma RAM wlutowany to nie ma możliwości już rozszerzenia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.