x-kom hosting

zamulenie/lagowanie systemu na "nowym" komputerze

Burza1916
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie, 

około dwóch tygodni temu wymieniłem płytę główną wraz z procesorem, kartą graficzną oraz kośćmi ram na te podane w specyfikacji na zdjęciach. Zostawiłem chłodzenie oraz 5 letni zasilacz - SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold

Początkowo był zainstalowany system Win 10 aktualnie jest to Win 11. (problem na obu systemach)

Problemem natomiast jest nagłe , nie wiem niestety od czego zależne zamulenie/lagowanie systemu które udało mi się uchwycić na filmie w linku.

Pytanie moje brzmi: Czy wymiana zasilacza wystarczy czy szukać problemu gdzie indziej. Czy ktoś wie gdzie leży przyczyna. 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

cpuz 1.jpg

cpuz 2.jpg

Edytowane przez Burza1916

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

A co tam konkretnie kliknąłeś że się pojawił ciemny ekran z widocznym paskiem zadań i kursorem bo na tym nagraniu nie widać dobrze. Czyli co powoduje pojawienie się ciemnego ekranu z paskiem zadań i kursorem?

Edytowane przez toska78
Burza1916
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam,

to jest pulpit i czarna tapeta :) Nagrałem zachowanie systemu po wyłączeniu się gry. Tu konkretnie kliknąłem klawisz Windows 2x. Gra chodziła podobnie nie dało się nic zrobić. 

Edytowane przez Burza1916
toska78
komentarz
komentarz

Aha, taka tapeta bez widocznych na nagraniu ikon pulpitu. I na czym to zamulanie się objawia na tym nagraniu? Że pojawia się przez chwilę kółko ładowania przy kursorze po kliknięciu klawisza Win (w tym przypadku)?

Burza1916
komentarz
komentarz

Hmm.. po wysuwaniu się oraz chowaniu paska zadań np.  

leelareso
komentarz
komentarz

Po wymianie płyty robiłeś format czy po prostu zaktualizowałeś z win 10 na 11? Mi to wygląda na problem ze sterownikami, ale dla pewności sprawdź podzespoły programem OCCT - CPU GPU VRAM

Burza1916
komentarz
komentarz

@leelareso  Najpierw była czysta instalacja 10 potem czysta instalacja 11.  Ok, tak zrobię i dam znać jak efekty :) 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale jak nic nie robisz to masz normalnie widoczny pasek zadań na pulpicie, w sensie że się nie ukrywa?

Edytowane przez toska78
Burza1916
komentarz
komentarz

@toska78 Pasek ma opcje auto chowania. Chodzi tu o brak płynności w działaniu systemu. Np jeśli kliknę w ikonę Ten komputer to okno otwiera się nie od razu płynnie po 1 - 2 sekundach tylko dłużej i do  tego pojawia się powoli czyli klatka po klatce. Od przezroczystego do normalnego pełnego obrazu. Płynność działania systemu a między innymi widać to poprzez pasek działań jest taka normalnie :

Na filmie w pierwszym poście jest podczas awarii.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

System jest zaktualizowany i najnowszy bios na płycie?

Edytowane przez toska78
Burza1916
komentarz
komentarz

@toska78 Tak. 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli np. aplet Ten komputer nie otwiera się szybko i płynnie, można sprawdzić czy cokolwiek pomoże wyłączenie systemowych ulepszaczy graficznych:

1.  Ustawienia --> Ułatwienia dostępu --> Efekty wizualne --> wyłączone Efekty animacji (i ewentualnie Efekty przeźroczystości),

2.  Ustawienia --> System --> Obsługa wielu zadań --> wyłączone Przyciąganie okien,

3. Ustawienia --> w okienku wyszukiwania wpisz wygląd --> z listy kliknij (wybierz) Dopasuj wygląd i wydajność systemu Windows --> ustaw jak poniżej

ca591f705382c.jpg

 

Zastosuj i Ok.

Efekt zmian sprawdź po restarcie systemu.

Zakładam że na pulpicie jest ustawione natywne odświeżanie i rozdzielczość monitora (Ustawienia --> System -->Wyświetlacz --> Zaawansowane ustawienia wyświetlacza).

Edytowane przez toska78

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.