x-kom hosting

Problem przy instalacji Windows 11

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: spejsi ,
spejsi
utworzono
utworzono

Być może to drobiazg i rozwiązanie jest banalnie proste, ale na tę chwilę nie mogę z tego wybrnąć.

 

Wpadł mi w ręce nowy Lenovo Yoga Pro 7 14IRH8. Ponieważ system był na starcie mocno zaśmiecony, postanowiłem zainstalować Windows 11 od nowa z pendrive'a. Router był odłączony od prądu, bo chciałem to zrobić bez użycia konta Microsoft.

 

Po wyborze regionu, klawiatury itd. instalator doszedł do tego ekranu:
https://i.imgur.com/sIyN0Mm.jpg
Chciałem tu zastosować komendę OOBE\BYPASSNRO - proces instalacji zacząłby się wtedy od początku, ale miałbym w tym miejscu dodatkową opcję "Nie mam internetu".

 

Problem polega na tym, że o ile konsola poleceń daje się wywołać klawiszami Shift+F10, to linijka polecenia nie reaguje na klawiaturę i nie mogę wpisać komendy.

Jak zmusić klawiaturę do działania, ewentualnie jak mogę cofnąć się z tego ekranu lub wywołać restart instalacji? Przycisk "Dalej" jest nieaktywny, a po wyłączeniu laptopa i ponownym włączeniu zaczynam zawsze od tego właśnie miejsca.

  • Rekomendowana odpowiedź
spejsi
komentarz
komentarz

OK, problem rozwiązany, czy raczej problemu wcale nie było.

Klawiatura nie działała w konsoli, bo nie byłem z kursorem w konsoli. Podpiąłem na chwilę myszkę (mam tam tylko jeden port USB-A) i dopiero mogłem ustawić się w linijce komend i wpisać polecenie. Dalej poszło wszystko jak powinno.

 

Temat do zamknięcia. 

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.