x-kom hosting

DYSK SSD - nie widzi system.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: alllan ,
alllan
utworzono
utworzono

Witam,

 

za bardzo nie wiedziałem gdzie mogę się podpiąć z tym tematem,

także z góry przepraszam.

 

Otóż mam dysk zewnętrzny kingston 2TB  SXS2000 

używałem go w konsoli XBOX Series X jako dodatkowy dysk na gry.

 

Teraz gdy podpinam do komputera, słychać dźwięk tak jak zawsze się coś podepnie,

dioda na dysku pracuje ale system Win11 go nie widzi...

 

Wydaje mi się, że pod konsolę był specjalnie sformatowany i stąd moje pytanie...

jak mogę go sformatować aby był widoczny w systemie na komputerze...

 

Proszę o pomoc 

  • Rekomendowana odpowiedź
alllan
komentarz
komentarz

Sam sobie odpowiadam, być może z informacją dla innych ...

dysk nie miał przypisanego żadnego wolumenu, żadnej partycji ...

 

Musiałem kliknąć w mój komputer prawym / zarządzaj / Magazyn / Zarządzanie dyskami i tam to zmienić.

 

 

  • Super 1
Anawa
komentarz
komentarz

To były dane na dysku bez partycji... ?

alllan
komentarz
komentarz

tam było zgrane z xbox series x kilkanaście gier, które przerzucałem gdy chciałem w nie pograć na dysk konsoli.

Anawa
komentarz
komentarz

ale jak zrobiłeś te zmiany w 'zarządzaniu dyskami' to te gry dalej były widoczne na dysku?

alllan
komentarz
komentarz

Jak kupiłem ten dysk to podłączając do konsoli tam z automatu był robiony format, 

jakaś partycja utworzona przez konsolę była. A po podłączeniu do PC w ogóle tego nie widziało.

 

adijedi
komentarz
komentarz

:hello:

 a jak z powrotem podłączysz do konsoli to co się dzieje, może kabel wymień jeśli masz jakiś taki samy

alllan
komentarz
komentarz

Teraz już go nie podłączę, bo konsole sprzedałem a dysk jak pisałem wyżej sformatowałem na PC i zmieniłem system na NTFS 

  • Dobra wypowiedź 1
adijedi
komentarz
komentarz

gdzie podpinasz ten dysk, spróbuj z tyłu do różnych portów usb podpiąć, nie ma tam żadnego resetu w tym dysku:co:

alllan
komentarz
komentarz

Nie wiem czy Ty to zrozumiałeś co pisałem... ogarnięte... nie widział system dysku normalnie w mój komputer - musiałem wejść tam gdzie opisałem i temat ogarnąłem... :)

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.