x-kom hosting

Pomoc w wyborze nowego procesora

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: adijedi ,
nomciu
utworzono
utworzono

Cześć !

Pisze w sprawie taki aby ktoś mi pomógł dopasować nowy procesor do mojego sprzętu bo ja totalnie się na tym nie znam i potrzebuje pomocy. Wcześniej wymieniałem kartę a teraz pora na procesor o to mój sprzęt

 

Procesor: AMD Ryzen 5 1500X Quad-Core Processor

Grafika : NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER

Plyta głowna: Producent    Micro-Star International Co. Ltd
Model    B350M PRO-VD PLUS (MS-7B38) (AM4)
Wersja    1.0

Pamięć Ram: 20 GB

 

Dyski: Mam dwa dyski ssd i jeden HDD. Na jednym ssd mam tylko system operacyjny a na drugim gry i programy to samo na HDD

 

Zasilacz: Silenciumpc Vero L2 Bronze 500W

 

Jeżeli bedzie potrzeba coś jeszcze podać to oczywiście podam. Oczekuje od nowego procesora żeby chodziły dobrze gry te nowsze. W kwestii ceny to nie znam rynku ale tak myślałem do 700 zł. Dziękuje za pomoc.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

procek to możesz wrzucić r 5 5600 https://www.x-kom.pl/p/735703-procesor-amd-ryzen-5-amd-ryzen-5-5600.html

tylko będziesz musiał bios zaktualizować do najnowszej wersjii (beta).

 

Takie pytanie co to za dziwna konfiguracja pamięci ram że masz 20 gb? Działa ci wgl dualchannel na pamięciach?

Edytowane przez leelareso
  • Dobra wypowiedź 1
nomciu
komentarz
komentarz

A jak bym chciał wykorzystać cały budżet to cos lepszego można kupić czy nie ma sensu i ten wystarczy ? A co do pamięci to mam dwa dwa wejścia na pamięć i mam jedna kość 16 i druga 4. Nie wiem co to jest ten dual channel szczerze mówiąc

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Możesz sprawdzić w programie cpuz i powinno być coś takiego obraz.png.6f0548c51368ff36814c1cdeba5b354b.png albo napisane po prostu że jest dual

 

A jak jednak będzie działać to prawdopodobnie będzie bardzo ograniczone do tych 4 gb pamięci

Nie ma sensu zbytnio pakować czegoś lepszego. Pozostały budżet prędzej przeznacz na wymianę hdd na ssd. W dużej ilości nowszych gier zwykły hdd już nie daje rady i skutkuje to częstymi przycinkami gry.

Edytowane przez leelareso
xardas228
komentarz
komentarz (edytowane)

Nawet jeśli dual-channel działa to tylko na 8GB pamięci, wsadź drugą taką samą 16gb kość jak masz.

Edytowane przez xardas228
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

@xardas228  ma 16 i 4 to jak ma 8 działać ;D

Edytowane przez leelareso
xardas228
komentarz
komentarz

@leelareso Z tego co kojarzę to dual-channel potrafi działać z pamięcią różnej wielkości, wtedy w dual-channel działa pojemność mniejszej kości x2, reszta w single channel, czyli w tym wypadku 2x4GB dual-channel i 12GB w single-channel, ale póki co to nawet nie wiemy od autora czy jest ten dual-channel.

nomciu
komentarz
komentarz

Mam tak jak ty 2x 64-bit jezeli o to chodzi. Ok a powiedz mi jak sie aktualizuje tego biosa jaka kolejnosc zeby to zrobic jak juz zakupie procesor

 

xardas228
komentarz
komentarz

Aktualizujesz bios na starym procesorze->wyciągasz stary procesor->wsadzasz nowy->koniec.

Jeśli nie działa to resetujesz bios baterią i musi zadziałać.

nomciu
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuje bardzo za pomoc Panowie

nomciu
komentarz
komentarz

A jeszcze jedno pytanie odnośnie tej aktualizacji biosa czy ja muszę coś pobierać jakaś aktualizacje z neta i dawać na pendrive'a? Bo tak coś jest napisane na necie

adijedi
komentarz
komentarz

tak, musisz na sformatowanego pendrive'a wgrać bios, najlepiej najnowszy  - oficjalnej strony producenta,

tam powinienieś mieć poradnik, jednak na yt też są takie, na kanale x-kom

nomciu
komentarz
komentarz (edytowane)

O kurde grubsza sprawa. Czyli muszę znaleźć aktualizacje biosu do mojego nowego procesora ?

 

Jest możliwość żebyś wysłał mi linka który dokładnie muszę bios pobrać żebym czegoś nie zwalił ?

Edytowane przez nomciu
  • Rekomendowana odpowiedź
adijedi
komentarz
komentarz

To jest twoja płyta jeśli dobrze rozumiem

obraz.thumb.png.c8c99244879d0ad5a037fbedb63de8d8.png

 

jeśli tak, to tu masz link,

 

https://pl.msi.com/Motherboard/B350M-PRO-VD-PLUS/support#bios

 

i na czerwono masz nawet poradniki :czytaj:

  • Dobra wypowiedź 1
nomciu
komentarz
komentarz

Dziękuję ci slicznie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.