x-kom hosting

Chłodzenie do procesora i5-9400F.

TeusQ
utworzono
utworzono

Witam. 

Przychodzę z zapytaniem o nowe chłodzenie pod procesor Intel Core i5-9400F, póki co jadę na chłodzeniu stockowym i zamierzam się do zmiany tego chłodzenia. Jakie byłoby najlepsze?

Parametry pc:

Procesor: Intel Core i5-9400F

Karta graficzna: GTX 1060 6GB

Płyta główna: H310M PRO-VD

Pamięć RAM: 16GB

Drugie pytanie czy opłaca się rozszerzać pamięć RAM, posiadam 2 kości RAM po 8gb?

dam29
komentarz
komentarz

Proponuje Fortis 5

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jaki model obudowy?

Budżet na cooler?

 

Godzinę temu, TeusQ napisał:

Drugie pytanie czy opłaca się rozszerzać pamięć RAM, posiadam 2 kości RAM po 8gb?

Patrząc jaki masz konfig to nie ma to sensu a sama płyta główna nie daje Ci opcji dołożenia kolejnych kości, jedynie podmiana na 2x16GB ale przy tych podzespołach nie ma to sensu.

anioł2009
komentarz
komentarz

@dam29  ta fortis 5 do 9400f :E :E   od razu aio 480 :mur:

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Dokładnie jak napisał @anioł2009, mam podobny CPU (i5 8400) chłodzony Spartanem 3 pro (HE1024)  i od wczoraj wszystko zamontowane w nowej budzie Modecom Volcano Amirani (wersja z 4 wentylatorami 120mm + dodatkowo 120mm na topie) i już widzę że w grach (w FHD) nie będzie łatwo przekroczyć 60 stopni na najcieplejszym rdzeniu przy obrotach wentylatora CPU <1000 RPM. Chodź przyznaję, na razie testowałem tylko w DL 2 i Snowrunnerze. 

Edytowane przez toska78
TeusQ
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer  Obudowa to: Corsair Carbide SPEC-01 MID-Tower, budżet myślę 100-150 zł.

toska78
komentarz
komentarz

Ta buda ma fabrycznie tylko 1x120mm na froncie więc bez rewelacji, chyba że masz jakieś dodatkowe zamontowane.

TeusQ
komentarz
komentarz

@toska78 Mam dodatkowe jedno z tyłu też 1x120mm, czy w czymś to przeszkadza?

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, nawet lepiej jak jest przynajmniej 1 wyciągający (ten z tyłu na wysokości chłodzenia CPU). Przeczytaj napisałem do Ciebie wcześniej wiadomość na pw odnośnie chłodzenia CPU co by nie pisać posta pod postem.

Edytowane przez toska78
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
22 godziny temu, TeusQ napisał:

Obudowa to: Corsair Carbide SPEC-01 MID-Tower, budżet myślę 100-150 zł.

Według producenta max wysokość coolera 150mm, realnie 165mm z racji wytłoczenia w panelu bocznym.

 

Cena/wydajność i z zapasem gdybyś chciał wymienić kiedyś platformę za 109 zł masz https://proline.pl/chlodzenie-procesora-arctic-freezer-36-p8120806

toska78
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer Ten Arctic jest kompatybilny z LGA1151? Na stronie producenta są podane nowsze podstawki (AM4, 5, LGA 1700, 1851).

TeusQ
komentarz
komentarz

@toska78 Z tego co patrzyłem to te chłodzenie nie jest kompatybilne z LGA1151 więc nie wchodzi w grę.

toska78
komentarz
komentarz

Ale które masz na myśli? Tego arctica od kolegi wyżej? Bo ja Tobie pisałem na pw o innym chłodzeniu, które na pewno jest kompatybilne i wydajniejsze od mojego (przynajmniej porównując TDP).

TeusQ
komentarz
komentarz

@toska78 Tak, chodzi mi o tego arctica. 

toska78
komentarz
komentarz

Na pw pisałem o ENDORFY Spartan 5 Max, które wydaje się wydajniejsze od tego mojego spartana 3 pro (TDP 180 vs 150 W, wentylator 120 vs 100mm) i jest dosyć niskie (146mm)

link do niego.

TeusQ
komentarz
komentarz

@toska78 Spojrzysz pw?

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, tak wiem pytałeś o wentylator do obudowy żeby lepiej chłodzić grafikę. Patrząc na stronę producenta tej obudowy link do niej, jak dla mnie lepiej dodać drugi wentylator wciągający 120mm na froncie niż wyciągający 120mm na topie. Chyba że jest możliwość zamontowania 140mm obok tego obecnego 120mm na froncie to jeszcze lepiej.

Edytowane przez toska78
TeusQ
komentarz
komentarz

@toska78  Zrobię chyba tak jak mówisz, czyli dodam drugi wentylator na froncie 120mm. Myślisz, że te wentylatory będą w porządku? Kupiłbym 3 i od razu te stare wymienił na te.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety nie znam się na wentylatorach ARGB i ich podłączaniu ale zapewne poszczególne wentylatory podłącza się do kontrolera a jego z kolei do płyty lub zasilacza lub tu i tu. W instrukcji obsługi powinien być pokazany dokładny sposób podłączenia.

Edytowane przez toska78
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Fakt, tak wychodzi wieczorne pisanie z telefonu :o

https://proline.pl/arctic-freezer-34-bulk-acfre00086c-p8115326

 

Ponad stówkę za same wentyle, droga opcja, już bym chyba wolał iść w nową obudowę z panelem ze szkła.

toska78
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer No niestety za ARGB się dodatkowo dopłaca w porównaniu do zwykłych wentylatorów. W zestawie z tymi wentylatorami Kruxa jest też pilot i kontroler, które też pewnie nie są gratis dodawane. Zmiana obudowy to już sporo większy wydatek (szczególnie jak ma być ARGB i 3 czy 4 wentylatory fabryczne). Bo tak to trzeba polować na promocje cenowe. Ja np. dałem 190zł z przesyłką za tego Modecoma i mimo że to wersja bez podświetlanych wentylatorów to i tak była (i jest nadal patrząc po aktualnych) zdecydowanie najtańszą ofertą na allegro tego modelu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.