x-kom hosting

Komp działa, bios nie

Borek1234
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, złożyłem kompa bratu z tydzień temu wszystko śmigało przez tydzień? Nagle z dnia na dzień nie działa mu internet z kabla. Sprawdzaliśmy moim kablem też nie działa problem jest w pc'cie.

Ogladalismy rozne filmiki z yt jak to zrobic w cmdku,odinstalowanie sterownikow  itd itp nic nie pomogło.( To postanowiłem postawić system od nowa i tu jest problem bo przy włączeniu kompa są wiatraki dzwięki speakera chwila czarnego ekranu i windows odrazu,

niema tego loga asusa z napisaem press del czy cos takiego a nawet jak probuje odrazu spamować del,f9 itd to pozostaje czarny ekran i nic sie nie dzieje wtedy.

Ps wyjmowalem tez baterie z plyty nic to nei dalo.

Sam komputer i windows dzialaja, nie dziala interent i niemoge sie dostac do biosu xd. 

Komp to

Ryzen 5 600

Asus radeon 6700

Ram lextar 32, dysk m2 lextar 1tb

Asus b450m-a 

Zasilacz 600w endorfy 

Pomysly co z tym zrobic? Da sie jakos wejsc do biosu z poziomu windowsa albo nie wiem boot priority ustawic xd?

 

Edytowane przez Borek1234

xardas228
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie masz włączony fast boot w biosie, żeby wejść do biosu klikasz uruchom ponownie w windowsie trzymając SHIFT, później na niebieskim ekranie->Rozwiąż problemy->Zaawansowane->Ustawienia oprogramowania układowego UEFI i powinno Cię wrzucić do biosu.

Borek1234
komentarz
komentarz

@xardas228 Kombinuje caly czas i teraz w ogole windows mi nie odpala XD wiec nie mam mozliwosci sprawdzenia tego. Przed chwila probowalem tez wyjac kostke ram zeby zmusic system do wlaczenia biosu ale tez nic teraz juz tylko czarny ekran.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.