x-kom hosting

Mój komputer zaczął chodzić jak 5 letni sprzęt a ma tylko kilka tygodni.

exanna
utworzono
utworzono

Hej wszystkim, mam problem z nowym komputerem. Wszystko do wczoraj działało znakomicie jednak dzisiaj odpaliłam Rusta i gra zaczeła się zacinać w losowych momentach, przycina obraz i dźwięk.  
Wcześniej komputer chodził jak startujący helikopter jednak mogłam grać na najwyższych ustawieniach we wszelkie gry jakie przyszły mi do głowy, a teraz zacina na prostym Rustcie.
Teraz grając spojrzałam na kartę wydajność w menadżerze zadań i karta graficzna dochodziła do 97%. Przy czym w momentach zacięcia procesor spadał z ~50% do ~15%. 


Specyfikacja:
procesor: AMD Ryzen 5 7600
mainboard: Gigabyte B650 Gaming X AX
ram: 32gb Lexar 600Mhz
grafika: AMD Radeon RX 7800 XT
cpu chłodzenie: silver monkey stromy ARGB
zasilacz: xpg core reactor 750W

Proszę o pomoc, nie wiem co robić :(
 

barbarian
komentarz
komentarz

problem tylko w tej grze? jaki dysk?
sprawdź ustawienia planu zasilania, daj wszystko na największą wydajność
w biosie włącz rebar i above 4g decoding i upewnij się że ram ma włączony profil XMP

exanna
komentarz
komentarz

Problem zniknął, bios się zaktualizował i chyba płyta główna. Dziękuję za pomoc, można zamknąć. 

Napewno sprawdzę jeszcze w biosie to co napisał poprzednik, dziękuję jeszcze raz. 

PS. Dyski to 1x SSD M2 Kingston KC3000 1024gb,  1x SSD M2 Kingston KC3000 512gb

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.