x-kom hosting

Problem z działaniem gtx 980ti

gracz1414
utworzono
utworzono

Cześć i czołem :)

Mam problem od paru dni z kartą graficzną Asusa jak w temacie...przez 2 dni miałem problem, że przy odpaleniu gry zawieszało obraz i restartowało kompa.

Gdzieś po podbiciu chłodzenia na większą moc uspokoiło się i można było grać. Dziś już po restarcie karta wyrzuciła sterownik, włącza się ale komputer nie wykrywa totalnie karty, jest obraz ale karty jako części do komputera nie wykrywa, chłodzenie chyba też nie chodzi bo wentylatory się nie kręcą i karta jest w*uj gorąca. Prośba pomocy bo nie mam pojęcia co się dzieje.

dam29
komentarz
komentarz

Pokaz 1 zakladke gpuz

gracz1414
komentarz
komentarz

jakby ani w msi afterburner ani w hwmonitorze nie mam nic o karcie graficznej....asustweakll daje komunikat żeby podpiąć kratę i zainstalować sterownik.,,

anioł2009
komentarz
komentarz

Menedżer urządzeń -> zobacz czy wykrywa karte i we właściwościach jej zobacz czy jest kod błędu. Jak nie wykrywa to padła.. to juz antyk :) 

dam29
komentarz
komentarz

@gracz1414

Nie pytalem o to

gracz1414
komentarz
komentarz

problem jest taki, że boje się właczac go teraz z tą kartą

To pokazuje manager urządzeń

kg.png

czyli chyba jeszcze nie rip :) mam nadzieje wciaż

 

  • Haha 1
anioł2009
komentarz
komentarz
11 minut temu, gracz1414 napisał:

czyli chyba jeszcze nie rip :) mam nadzieje wciaż

Na 98 % uwalona

 

Ale

 

 

 

Ściągnij nowe sterowniki ze strony nvidia.

Ściągnij program Display Driver Uninstaler.

Wyłącz internet !!

 

Odinstaluj sterowniki programem DDU, potem usuń kartę w menedżerze urządzeń poprzez prawy klik na nią i opcję " odinstaluj urządzenie"

Restart kompa ( internet wciąż musi byc wylaczony )

Instal nowych sterowników które wczesniej sciagnales.

Restart kompa

Sprawdź menedzer urządzen czy kod 43 nadal jest - jeśli tak to karta jest uszkodzona.

  • Dobra wypowiedź 1
Niebieska
komentarz
komentarz

No właśnie raczej RIP bo kod problemu jest 43.

  • Dobra wypowiedź 1
gracz1414
komentarz
komentarz

Ale tak bardziej mógłby ktoś powiedzieć co ten kod 43 oznacza?

Ogólnie przy ostatnim resecie kompa wywaliło biosa do ustawień fabrycznych...mogło się coś wyłączyć przestawić lub cokolwiek innego?

anioł2009
komentarz
komentarz

43 oznacza problem ze sterownikiem lub czasem juz martwe gpu.

To że wywaliło bios może być przez kartę. Zrób co pisałem wyżej - wyeliminujesz w ten sposób winę sterownika i windowsa update.  Dobrze by było jakbyś podał jaki dokładnie zasilacz to zasila ( marka model moc ) .

  • Dobra wypowiedź 1
dam29
komentarz
komentarz

a jaki masz zasilacz i cpu?

gracz1414
komentarz
komentarz

i7 10700k 

zasilacz to jakiś bquiet...850watt

@anioł2009 dalej ten sam błąd...zrobiłem wszystko z tego co napisałeś. Próbuje jeszcze w experience zaaktualziować sterownik, ale chyba to nic nie pomoże :(

anioł2009
komentarz
komentarz
2 minuty temu, gracz1414 napisał:

dalej ten sam błąd...zrobiłem wszystko z tego co napisałeś. Próbuje jeszcze w experience zaaktualziować sterownik, ale chyba to nic nie pomoże :(

 

No to niestety coś na gpu siadło. Karta jest mało warta wiec nie warto jej naprawiać - koszt pewnie koło 400zł lub wiecej by wyniósł nawet jeśli to jakaś drobnica padła na niej.

gracz1414
komentarz
komentarz

@anioł2009 Po updatcie załączył się wentylator i tylko tyle...dalej nic jej nie wykrywa oprócz managera urządzeń z kodem 43...

a jest wgl jakaś szansa na naprawę?

No i wgl czemu padła? coś z podzespołów nawaliło? Karta uszkodzona? czy już z wieku padła?

dam29
komentarz
komentarz

@gracz1414

to musisz szukać nowej gpu,na szczeście cpu świeże to nawet jakąś rtx 4000 mozna brać

anioł2009
komentarz
komentarz

@gracz1414 to elektronika, padlo ze starosci, z przegrzania, tak po prostu... Ciezko stwierdzić bez diagnozy elektronicznej. Czy jest szansa to tez nie odpowiem bo bez diagnostyki nie da sie tego stwierdzic...to moze być rezystor za 2 zl albo padl rdzen ktory u chinoli kosztuje 500zl w PL sa praktycznie niedostępne czesci glowne ( vramy i rdzenie ) do kart chyba ze przeszczepy z uzywek.

dam29
komentarz
komentarz

Gpu albo vram,ta karta na dzień dzisiejszy w zaden sposob nie jest interesujaca aby ja zanieść do serwisu

Jakby to było do retro komputera i by poszla czesci sekcji zasilania to by mozna zmodować bios a tu trupek kompletny,na pólke lub w śmieci

gracz1414
komentarz
komentarz

Serio sorry jestem totalnym laikiem :( Ale samemu jestem wstanie stwierdzić czy można to reanimować?

Pentium320
komentarz
komentarz
14 godzin temu, gracz1414 napisał:

No i wgl czemu padła? coś z podzespołów nawaliło? Karta uszkodzona? czy już z wieku padła?

Odkąd nasza cudowna UE wymusiła na producentach stosowanie lutów bezołowiowych, karty graficzne najbardziej dostały po tyłku i ich czas eksploatacji to przeważnie 6-7 lat, choć to oczywiście uogólnienie bo może działać i wiecznie, może paść zaraz po upływie gwarancji, do tego sporo zależy od wyeksploatowania, ale z pewnością nie wpłynęło to korzystnie na ich żywotność. Gdybam sobie, i nie można powiedziec, ze to faktycznie ten problem dotknął twoją grafikę, ale to chyba najczęstsza usterka na przestrzeni ostatnich lat.

 

2 godziny temu, gracz1414 napisał:

Serio sorry jestem totalnym laikiem :( Ale samemu jestem wstanie stwierdzić czy można to reanimować?

Niezbyt, bo paść mogło zasadniczo wszystko. Możesz ewentualnie w domowych warunkach przetestować metodę "wypieczenia" jej w piekarniku. Nie gwarantuję, że to coś da, z drugiej strony karta i tak nie działa, więc wiele więcej zepsuć sie nie da, co najwyżej zmarnujesz czas, bo to i tak tymczasowa metoda :E 

  • Dobra wypowiedź 1
xardas228
komentarz
komentarz
3 godziny temu, gracz1414 napisał:

Serio sorry jestem totalnym laikiem :( Ale samemu jestem wstanie stwierdzić czy można to reanimować?

Możesz zdjąć chłodzenie i obejrzeć, w mojej gtx 970 dwa tygodnie po gwarancji na sekcji zasilania było widoczne wypalenie.

dam29
komentarz
komentarz (edytowane)
3 hours ago, gracz1414 said:

Ale samemu jestem wstanie stwierdzić czy można to reanimować?

Jedyne co mozesz spróbowac samemu to przeinstalowac bios ,jakby sie uszkodził.Choć to poprostu nie nastepuje.Tutaj wchodzi lutowanie i koszt z 1000zł.Normalne serwisy juz nie robia 900 bo to za duze koszta wzgledem jej wartosci

Edytowane przez dam29
gracz1414
komentarz
komentarz

Jasne, będę próbował reanimować dziada :) bo z kasą na nową grafę póki co ciężko.

Dziękuje wszystkim za pomoc :) 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten model Maxwella miał premierę w połowie 2015r więc wiek karty mógł mieć decydujący wpływ na uszkodzenie + do tego z całej serii Maxwelli 9xx najwyższy model był najbardziej awaryjny.

Edytowane przez toska78

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.