x-kom hosting

Zestaw PC do +/- 5000

Karol55
utworzono
utworzono

Hej, szukam komputera głownie do gier (cs, gta, wiedzmin) w przyszlosci tez bym chcial pograc na VR. Chciałbym mieć rtx i fajnie jakby podzespoły były rgb i obudowa też

KillaHill
komentarz
komentarz

A te +/- to tak mniej dokładnie ile? :D Jaki będzie monitor, 1080p czy 1440p?

Za 5600 zł masz https://proline.pl/koszyk/775f6d8a i to jest maks wydajność za tą kasę

Z drugiej strony pod VR raczej lepiej brać karty NV, szczególnie pod oculusa. 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć @Karol55, zerknij sobie na zestaw, który świetnie sprawdzi się do gier:

 - PC

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
2 godziny temu, X-KOM napisał:

zestaw, który świetnie sprawdzi się do gier:

 - PC

 

Obudowa podchodząca pod piekarnik do tego kiepskiej jakości, AiO nieporozumienie na tle tańszych i wydajniejszych modeli z dłuższą gwarancją, SSD padaka na kościach QLC. Wisienką na torcie jest zasilacz od Endorfy...

KillaHill
komentarz
komentarz

7600X w cenie 7700 OEM, pamięci 6400 MHz CL32 to też jakieś nieporozumienie pod AM5 a Silver Monkey w wyższej cenie od Liquida III 240 to w ogóle nie wymaga komentarza. 

adijedi
komentarz
komentarz
17 godzin temu, UnnamedPlayer napisał:

piekarnik do tego kiepskiej jakości, AiO nieporozumienie

 

13 minut temu, KillaHill napisał:

Liquida III 240 to w ogóle nie wymaga komentarza. 

:co:

 

Dnia 18.03.2024 o 20:56, Karol55 napisał:

Chciałbym mieć rtx

spokojnie panowie :cisza:@KillaHill @UnnamedPlayer... ale on głównie się skupił na rtx'ie

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer Siemka, rozwiniesz myśl odnośnie porównania obudowy do piekarnika oraz dasz znać w jakich aspektach jest kiepska ta obudowa i ewentualnie polecisz lepszą alternatywę ? Szczerze sugerowałem się czterema wentylatorami 120mm, trzy na przodzie i jeden z tyłu, dodatkowo cena nie jest mega wysoka a budujemy PC do 5K, dlatego fajnie jakbyś przesłał coś lepszego żebym mógł sobie porównać i ewentualnie na przyszłość polecać lepsze obudowy.

 

Co do AiO to wybrałem wodne 2x120 bo myślę, że sprawdzi się do tego procesora (temperatura przykładowo na i9-13900K nie przekracza 90 stopni, około 83 wychodzi), ale faktycznie minusem jest ta 3 letnia gwarancja w porównaniu do Arctic freezera (które jest dobrym chłodzeniem) od @KillaHill bo tam ma 6 lat, ale czy lepiej będzie chłodzić od wodnego?

LF III też spoko ale minusem jest jeszcze krótsza gwarancja - 2 letnia.

 

Co do dysku to faktycznie mój błąd i wybacz @Karol55, że naraziłem cię na QLC - moje niedopatrzenie.

Dodatkowo uświadomiłem sobie, że faktycznie zasilacze endorfy niekoniecznie są dobrym wyborem, lepiej wybrać be quiet! bądź coolermaster, ewentualnie, żeby Panowie wyżej byli zadowoleni seasonic :D.

 

 

 

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
2 godziny temu, X-KOM napisał:

Szczerze sugerowałem się czterema wentylatorami 120mm, trzy na przodzie i jeden z tyłu,

 

Ilość wentylatorów nijak ma się do tego jaką cyrkulacje zapewnia obudowa. Tam jest szkło na froncie i te trzy śmigła nie mają jak zaciągać chłodnego powietrza.

 

2 godziny temu, X-KOM napisał:

LF III też spoko ale minusem jest jeszcze krótsza gwarancja - 2 letnia.

Arctic daje 6 lat gwarancji na swoje chlodzenia.

 

2 godziny temu, X-KOM napisał:

Dodatkowo uświadomiłem sobie, że faktycznie zasilacze endorfy niekoniecznie są dobrym wyborem, lepiej wybrać be quiet! bądź coolermaster, ewentualnie, żeby Panowie wyżej byli zadowoleni seasonic :D.

To zainteresowany ma być zadowolony ze sprzetu jaki zakupi, a to że polecasz crap to już nie nasz problem.

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer

11 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Tam jest szkło na froncie i te trzy śmigła nie mają jak zaciągać chłodnego powietrza.

Teraz rozumiem o co Ci chodziło :) 

 

12 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Arctic daje 6 lat gwarancji na swoje chlodzenia.

Wiem, napisałem to tutaj:

 

2 godziny temu, X-KOM napisał:

bo tam ma 6 lat,


---
 

 

34 minuty temu, UnnamedPlayer napisał:

To zainteresowany ma być zadowolony ze sprzetu jaki zakupi

Oczywiście, że tak. Wiadomo :) 

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)
7 godzin temu, X-KOM napisał:

Co do AiO to wybrałem wodne 2x120 bo myślę, że sprawdzi się do tego procesora (temperatura przykładowo na i9-13900K nie przekracza 90 stopni, około 83 wychodzi)

AiO 240, i9-13900K i 83 stopnie? Rozumiem, że z limitami mocy, bo inaczej jest to po prostu niemożliwe, nie tylko na małpie 240 ale i na większości topowych układów AiO 360 oraz 420. Bez limitów mocy ten CPU bierze ~ okolice 300W w full load, i jeżeli mówimy o takim obciążeniu, to tam 100 wskakują od strzała. W przypadku gier gdzie pobór jest ~ 2x niższy, da radę. 

Edytowane przez KillaHill
  • Dobra wypowiedź 1
Karol55
komentarz
komentarz (edytowane)

A co myślicie zamiast rx 7900 dać rtx 4070 bo mam monitor, który ma rozdzielczość 1080p

Edytowane przez Karol55
KillaHill
komentarz
komentarz
Dnia 18.03.2024 o 20:56, Karol55 napisał:

w przyszlosci tez bym chcial pograc na VR

Raczej trzymałbym się RTX pod VR. Na AMD jest masa problemów. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.