x-kom hosting

Dell 7290. Wysokie temperatury w trybie turbo.

redzik32
utworzono
utworzono

Witam.

Mam laptopa na gwarancji, dlatego pytam czy to normalne w tych laptopach.

Gdy ustawię tryb na najwyższą wydajność energetyczną to w OCCT MHz dochodzą do 2000 i temperatura jest w granicach 70-80 stopni pod obciążeniem.

Gdy ustawię  najwyższą wydajność kompa. to odpala się tryb boost i Mhz jest 3600 i temperatura na dzień dobry 99/100. Włącza się wentylator i częstotliwość spada do 2500 i temperatur ok 90 stopni.

Chyba nie powinno tak być, bo po co wtedy to turbo? Czy się mylę i powinno tak być?

anioł2009
komentarz
komentarz

Turbo w laptopie zalezy od temperatur, zaprogramowania biosu przez producenta laptopa oraz ustawieniu progu spowolnienia TVB przez producenta procesora. 

dam29
komentarz
komentarz

A jaki to procesor ?Intel gw tylko zegar bazowy.Jakby spadlao ponizej i bylo na gw to mozesz reklamować

redzik32
komentarz
komentarz

Procesor to i5 8350u.

anioł2009
komentarz
komentarz

To jest procesor niskonapięciowy, nie zajeżdżaj go occt ani innymi benchmarkami. Laptop nie jest od tego. 

Jakie masz temp w normalnym użytkowaniu - filmy , internet, idle ???

redzik32
komentarz
komentarz

Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie laptop do gier. Nie kupiłem go po to. Zakupiłem go za 4 stówki do pisania tekstu, oglądania YT i lekkiej obróbki w CapCut. Jednak nie chciałbym aby w turbo robił się piekarnik, lub się wyłączał (jeszcze się to nie zdarzyło), a to turbo po coś jest i ma chyba działać dobrze. bo po co by było.

Temperatury w trybie oszczędności energii.- Bateria

IDLE - 37 stopni

W tle film w prime, strona głowna YT, sport,pl, interia .pl - 45 stopni

Temperatury w trybie wydajności - Bateria

IDLE - 45 stopni

W tle film w prime, strona głowna YT, sport,pl, interia .pl - średnia 70 stopni - max 100 stopni (jakieś pojedyncze skoki)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.