x-kom hosting

[ok. 3000zł] pomoc przy wyborze komputera ITX/miniITX

MajorComander
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim,

potrzebuję rady w wyborze podzespołów do nowego PC

z obecnego PC wykorzystam gpu GTX 770...  i HDD z plikami

budżet nieograniczony, lecz uważam, że w 3tyś spokojnie się zamknę, a pewnie bliżej 2600 brutto.

 

Komputer do

-przeglądarki (brave) często dużo(ok. 30) kart otwartych w jednym momencie

- grafiki (idesign, ps)

w skrócie wymagania techniczne nieduże.

 

Zależy mi żeby komp nie myślał tylko działał, był w miarę cichy, w miarę możliwości zgrabny(mniejsza obudowa);

CPU nie będzie podkręcane;

Monitor aktualnie 2szt. (32' 2560x1440 oraz 24' 1920x1080), planuje niedługo zamienić 24' na 32' np.3840 x 2160 i na dwóch 32' działać.

 

moja propozycja to zestaw oparty na https://www.x-kom.pl/p/689638-procesory-intel-core-i5-intel-core-i5-12600kf.html

min. 1tb ssd

napęd dvd

 

Widzę mnóstwo propozycji sprzętów opartych na AMD Ryzen 5 5600 AM4, ja od zawsze intel, stąd wyżej wskazałem i5, chyba, że są konkretne argumenty, abym się przyjrzał amd?

 

Wszystkiego dobrego Wam :)

 

MajorComander
komentarz
komentarz

edit/ napęd nie jest wymagany;

Myślę jeszcze o mini pc, takim żeby zmieścił się do plecaka, czy jest sens coś takiego rozważać czy to nieopłacalne wydajnościowo?

KillaHill
komentarz
komentarz

Można rozważać ITX tylko będzie wyraźnie drożej, bo sam koszt płyty, obudowy oraz zasilacz będzie całkiem inny. 

adijedi
komentarz
komentarz
14 godzin temu, MajorComander napisał:

Widzę mnóstwo propozycji sprzętów opartych na AMD Ryzen 5 5600 AM4, ja od zawsze intel, stąd wyżej wskazałem i5, chyba, że są konkretne argumenty, abym się przyjrzał amd?

:hello: bo to bardzo popularna konfiguracja do gier oparta właśnie na tych prockach - stosunek ceny do wydajności, w połączeniu z tańszymi radeonami od rtx'ów, od 6600 - 6700 to bardzo dobre połączenie do gier w full hd

 

14 godzin temu, MajorComander napisał:

to już lepiej dopłać te 130 pln na układ zintegrowany, a tego gtx'a sprzedaj/oddaj komuś...póki jeszcze żyje :cisza:

 

14 godzin temu, MajorComander napisał:

Monitor aktualnie 2szt. (32' 2560x1440 oraz 24' 1920x1080

jeśli wymieniasz na dwa inne o wyższej rozdzielczości to może jeden typu wide :cfaniak: będziesz miał 30 kart w jednym polu widzenia :czolg:

a co do obudowy, gdybyś miał dylemat czy brać fajną obudowę bez stacji dvd lub beznadziejną ale z napędem - to... możesz zawsze wybrać tą lepszą i dokupić napęd taki przenośny dvd:chuchot:

MajorComander
komentarz
komentarz

@KillaHill czy masz może zestaw oparty na ITX pod moje niewielkie wymagania? Czy jest w ogóle sens ITX rozważać, czy temperatury jakie będzie skrzynka osiągać, wydajność, są tego niewarte? Czy zapłacę trochę więcej za ITX i mam to samo co tańszy midATX tzn. wydajność, temperatury, hałas itp?

 

@adijedi ale do pracy nie mam co kombinować z amd prawda? Gier pod uwagę nie biorę

to mówisz wydajnościowo integra a gtx770 podobnie wychodzą?

co do monitorów to rozważałem też jeden wide, masz jakiś konkretny model ciekawy do polecenia?

MajorComander
komentarz
komentarz

czy jest opcja zmienić temat tego wpisu, czy powinienem założyć nowy? Prosiłbym o pomoc przy wyborze komputera ITX/miniITX

budżet wstępny dajmy na 3000zł, oczywiście jeśli trzeba będzie to dopłacę.

wymagania podobne 

tzn. Pc ma służyć do:

-przeglądarki (brave) często dużo(ok. 30) kart otwartych w jednym momencie

- grafiki (idesign, ps)

- obsługa 2 monitorów

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Edytowałem temat, kontynuuj tutaj.

MajorComander
komentarz
komentarz

 

W takim razie, ponowię pytanie, czy płacąc więcej, powiedzmy do 5tyś za ITX/miniITX uzyskam podobną wydajność, temperatury, długowieczność* i hałas co w ATX za ok.3tyś? Czy ITX nie warty zachodu i odpuścić? Myślałem też o laptopie żeby łączyć go z monitorami, ale to już w ogóle uważam, że byłoby strzałem w kolano, prawda?

MajorComander
komentarz
komentarz (edytowane)

-pierwszy koszyk(4tyś) wygląda fajnie, czy AMD możemy zamienić na Intela, czy gra nie warta świeczki? (Intelowiec... może czas to zmienić:huh:)

-jest opcja mniejszej obudowy, czy nie warto już kombinować?

-ASUS GeForce GTX770 DC20C 2GD5 2048MB 256bit DirectCu II OC to dokładny model mojego GTXa, jeśli integra wypada podobnie to oczywiście gtx bez zastanowienia pójdzie na sprzedaż (photoshop i indesign wydaje mi się, że nie potrzebują dobrego GPU) 

 

+ pytanie od razu o wybór dodatkowego monitora do zestawu min.3440x1440, czy o monitor lepiej podpytać w innej zakładce i osobnym temacie?

przykładowo https://www.x-kom.pl/p/1115716-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-smart-32sq780s-w-ergo.html 

przewiduje korzystać z nowego Min.3440 x 1440 + aktualny 34' 2560x1440

 

Edytowane przez MajorComander
monitor
KillaHill
komentarz
komentarz
10 godzin temu, MajorComander napisał:

-pierwszy koszyk(4tyś) wygląda fajnie, czy AMD możemy zamienić na Intela, czy gra nie warta świeczki? (Intelowiec... może czas to zmienić:huh:)

 

Można ale nie wiem czy warto.

 

10 godzin temu, MajorComander napisał:

-jest opcja mniejszej obudowy, czy nie warto już kombinować?

 

Ta Ridge jest mała, chyba że wolisz boxa jak https://proline.pl/obudowa-do-komputera-lian-li-dan-a4-h2o-x4-itx-riser-pcie-4-0-czarna-p8113751

 

Monitor chcesz 4K 16:9 czy UWQHD 21:9? 

  • Dziękuję 1
MajorComander
komentarz
komentarz

Ok, biorę Ridge i AMD, 

pytanie o szczegół, ale czy może warto dopłacić parę groszy do tych ramów? te ramy lub takich takie ramy    (obecnie w koszyku te ram lexar)

 

jeśli chodzi o ssd, raczej zmienię dysk na taki (obecnie w koszyku ten) jesteś za? 

 

co do monitora, myślę o Twoim pytaniu cały dzień i nadal nie jestem pewien,

4k - jakość, detale, rozdzielczość

21:9 - szerokiii 

wstępnie jestem za 4k 16:9 + jak będzie mało, to dostawie drugi monitor. Chętnie poznam twoje zdanie

(obecnie 2x 16:9 1920x1080 24' i 2560x1440 32')

MajorComander
komentarz
komentarz

/edit  widzę, że obudowa nie ma filtrów przeciw kurzowych, polecisz jaki dokupić, lub zaproponujesz inne rozwiązanie?

czy jakiś dodatkowy wentylator do obudowy dokupić, czy 2 z zestawu mi wystarczą, żeby nie było w skrzynce za gorąco, (pc będzie na wierzchu, nie w szafce itp.)

KillaHill
komentarz
komentarz
10 godzin temu, MajorComander napisał:

pytanie o szczegół, ale czy może warto dopłacić parę groszy do tych ramów? te ramy lub takich takie ramy    (obecnie w koszyku te ram lexar)

 

Pod AM5 pewniej jest brać 6000 MHz, 6400 MHz nie zawsze ruszą z profilu. 

Ten Viper Lite spoko opcja.

9 godzin temu, MajorComander napisał:

czy jakiś dodatkowy wentylator do obudowy dokupić, czy 2 z zestawu mi wystarczą, żeby nie było w skrzynce za gorąco, (pc będzie na wierzchu, nie w szafce itp.)

Ale o którym zestawie mówimy?

 

10 godzin temu, MajorComander napisał:

wstępnie jestem za 4k 16:9 + jak będzie mało, to dostawie drugi monitor. Chętnie poznam twoje zdanie

 

To już tylko i wyłącznie co Ty byś wolał. 

MajorComander
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale o którym zestawie mówimy?

mowa o tym https://proline.pl/koszyk/02d2235f

 

monitor chyba jednak wezmę 21:9, odświeżanie mnie troszkę przekonuje w tej cenie i może.. nie będzie potrzebny mi drugi monitor, orientujesz się w monitorach? co myślisz o tym

lub tym (LG na promce za 1500)

może inne propozycje masz?

 

ps. coś dopisać do zamówienia proline, chodzi mi o to żebyś prowizje dostał od sklepu?

Edytowane przez MajorComander
MajorComander
komentarz
komentarz

Cześć, 

mam cały zestaw, ale wystąpił problem, chłodzenie CPU (Noctua NH-L12S)  jest za duże dla dwóch kości Lexara, zmieniłem orientacje chłodzenia z B na A i jedna kość zewnętrzna się mieści bez stykania z chłodzeniem, natomiast chłodzenie(dokładnie plastik od wiatraka) styka się z płytą główną(wskazałem miejsce styku na zdjęciu śrubokrętem).

Jakie masz propozycje, chłodzenie ma zostać stykając się z MOBO i zostać przy jednej kostce ram, czy wymienić chłodzenie, aby 2 kości ram weszły, a może inne rozwiązanie?

zdjęcia dysk google ( orientacje B odpuściłem gdyż tutaj zew. kość styka się z chłodzeniem)

ps.(w razie zwrotu) użyłem już pasty na chłodzeniu, ale nie uruchamiałem nic. Ciekawe co na to sprzedawca... 

@KillaHill

MajorComander
komentarz
komentarz

jeszcze wczoraj wieczorem zamówiłem taki RAM, czy będzie także ok? Pamięć GoodRam IRDM, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL30

KillaHill
komentarz
komentarz

Tak

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.