x-kom hosting

Karta w laptopie się grzeje.

Molek
utworzono
utworzono (edytowane)

Panowie, laptop stary samsung R780 do zastosowań tylko internet. Pasta termo wymieniana regularnie. Do dzisiaj chodził bez problemu przez 10 lat.
Włączam YT i temp na karcie 110stopni aż się wyłączył. Rozbieram, wymieniam pastę. Procek chłodny, karta 330M znowu gorąca. W spoczynku 80 stopni, w stresie youtubowym 108 i wszystko zaczyna się ciąć.
Drugi raz rozebrał sprawdzić, czy dobrze poskładałem, pastę jeszcze raz nałożyłem. Dalej nic. Wystarczy 2-3 min żeby z temp 80 skoczyło do 108.
Obudowa laptopa jest chłodna a z wentylatora leci chłodne powietrze co raczej nie powinno mieć miejsca. Czy to może być radiator który nie odprowadza ciepła od grafiki? Albo coś z softem ?
Liczę na jakiś trop choć wiem, że to stare padło i trzeba wymienić.

lou.png

str.png

Edytowane przez Molek

leelareso
komentarz
komentarz

Skoro zimne to pewnie masz wygięte chłodzenie albo źle dokręcone choć stawiam na lekko wygięte chłodzenie.

Daj screeny z program hw info, ten program który masz potrafi przekłamywać. np na rdzeniu ci pokazuje 7 ghz

Molek
komentarz
komentarz

hehe.thumb.png.c393712a86f4b3863f4e060fea8967aa.png

Temperatury to tak samo wychodzą. Laptop cały czas działa, więc to raczej nie nie mogła walnąć gpu, tylko te chłodzenie. Jeśli np nie przylega idealnie do grafiki radiator to idzie tam coś podłożyć?

leelareso
komentarz
komentarz

musiałbyś odkręcić i zobaczyć czy jest równe a jak nie to ostrożnie ręcznie wyprostować. Podkładanie czegokolwiek nie da bo możesz uszkodzić klawiaturę lub płytę.

Molek
komentarz
komentarz (edytowane)

Mówimy o tym elemencie co dotyka gpu tak dla pewności dopytam ? I czy to mogłoby się wygiąć samoistnie od temperatury ?
r.png.ce5b9a61df0f6cad2a26bea2902bc6fb.png

Edytowane przez Molek
Molek
komentarz
komentarz

Tą zaznaczoną część wsadziłem do gorącej wody by sprawdzić czy przewodzi ciepło dalej i poszły bąbelki z miedzianej rurki więc jest dziurka i nie ma gazu.
Peszek ;)

  • Co? 1
leelareso
komentarz
komentarz

tam nie ma żadnego gazu.

Molek
komentarz
komentarz

Ziomek z tego filmu mówi, że jest

 

Molek
komentarz
komentarz

Udało sie kupić cały ten układ chłodzenia używany, po wymianie wszystko git. Tak więc ta dziurka na 99% wszystko pie...ła.

  • Super 1
leelareso
komentarz
komentarz

my bad, rzeczywiście.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.