x-kom hosting

Wysokie temperatury R7 7800X3D

Ticket
utworzono
utworzono

Cześć,

Jestem po złożeniu nowego komputera. Zaniepokoiły mnie temperatury procesora, w spoczynku ok 50 stopni, przy obciążeniu ok 80 stopni. Czy to prawidłowe temperatury dla tego urządzenia? Chłodzenie jakiego obecnie używam to navis f240.

leelareso
komentarz
komentarz

troszkę wysoki idle, ale wygląda ok jak na ten procek. Dużo zależy jaki masz flow powietrza, krzywą wentylatorów jak i samą obudowę.

  • Dobra wypowiedź 1
Ticket
komentarz
komentarz

@leelareso Szczerze mówiąc nic nie ruszałem jeśli chodzi o krzywą w biosie. Obudowa jeśli dobrze pamiętam to silvermonkey x crate. Uważasz, że powinienem zastanawiać się nad zmianą budy? Czy po prostu przestać się przejmować wysokim idle? 

leelareso
komentarz
komentarz

Obudowa jest git, jakiej pasty użyłeś?. Ustaw obroty pompy by były na 80/100% aby jej nie zajechać a wentylatory tak by ci nie przeszkadzały =)

  • Dobra wypowiedź 1
Ticket
komentarz
komentarz

@leelareso W tym momencie jest nałożona Thermal Grizzly Kryonaut, także pasta raczej nie powinna stanowić problemu

  • Dobra wypowiedź 1
Zelazny
komentarz
komentarz

@Ticket Nałożyłeś jej odpowiednią ilość? Nie za gruba warstwa?

leelareso
komentarz
komentarz

@Zelazny Akurat zbyt duża ilość pasty nie ma tak dużego znaczenia, gorzej gdyby było jej za mało.

  • Dobra wypowiedź 1
Ticket
komentarz
komentarz

@Zelazny akurat właśnie o to się obawiałem bo zużyłem cała tubkę 1g

leelareso
komentarz
komentarz

@Ticket bez znaczenia, zrobiłeś to z ustawieniem pompy jak pisałem wyżej?

  • Dobra wypowiedź 1
Ticket
komentarz
komentarz

@leelareso tak, niestety niewiele to dało, pompa ustawiona od 80% w górę, krzywe wiatraków tak samo podniosłem trochę do góry i temperatura dalej ok 50 stopni

anioł2009
komentarz
komentarz

Czego tu wymagac od chłodnicy rozmiaru 240 ??? To aio taką wydajność będzie mieć na tym cpu. 

leelareso
komentarz
komentarz

@anioł2009 Ale i tak niezłe temperaturki jak na 240 pod obciążeniem.

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Oczywiście, nie są złe, ale niżej nie zejdzie bo jednak gruba czapa tego amd i przesuniety hot spot robią swoje. Do tego w piku 162W PL2.  

To obciążenie i 80 stopni to jakaś gra czy sztuczne obciążenie typu occt ? @Ticket

Ticket
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Cinebench R23

czyli chyba w takim przypadku pozostaje mi żyć z ciepłym prockiem. czy jest sens zmiany chłodzenia na jakieś aio360? Testowałem tylko i wyłącznie poprzez Cinebench R23

Edytowane przez Ticket
leelareso
komentarz
komentarz

w grach takich temperatur raczej nie wyciśniesz, zawsze możesz zrobić delikatny undervolting

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

A więc sztuczne obciążenie...W grach będzie mniej.   Delikatny undervolting pomoże ale myślę że nie trzeba.  Gdyby te 80 było w grach to co innego, ale też nic dziwnego bo ilość płynu w tym aio jest mała i szybko wysyca się na gorących cpu. W przyszłości zainwestuj w aio 280 lub 360 od arctica które posiada ramkę korekcyjną i ustawia odbiór ciepła bezpośrednio nad źródłem gorąca w tej serii procków.

Zelazny
komentarz
komentarz

Skoro kolega zużył całą tubkę. Hmmm, a może chłodzenie jest źle założone, w sensie, że nie styka się odpowiednio z IHS procka.

leelareso
komentarz
komentarz

@Zelazny nawet nie wiesz jakie ciśnienie idzie na cm2  przy dokręceniu, nadmierna ilość nie zaszkodzi, nadmiar wypłynie bokiem.

Ticket
komentarz
komentarz

@anioł2009 @leelareso Mówiąc o undervoltingu, macie na myśli ustawienie PBO Curve Optimizer, czy klasyczny UV? Szczerze, nigdy nie bawiłem się w OC czy UV także w tym temacie jestem zielny ;)

leelareso
komentarz
komentarz

PBO nawet nie włączaj bo przyrost z tego minimalny a temperatury idą bardzo do góry. Ustaw na cpu delikatny negatywny offset napięcia i po problemie.

Ticket
komentarz
komentarz

@leelareso 100mV bedzie ok?

leelareso
komentarz
komentarz

Testuj, każdy procek jest inny, na jednym zejdziesz 100mv a na innej sztuce nawet 300mv. Zmniejszaj, odpalaj do testu occt albo cinebencha, jak będzie się wywalał lub będą przycinki lub dźwięk będzie się przycinał w grach do dajesz np 90mv oczywiście na negatywie.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.