x-kom hosting

Wymiana dysku na SSD w stary laptopie Dell 5548

Blinkowy
utworzono
utworzono

Siema mam starego laptopa DEll5548. Jest w nim dysk TOSHIBA MQ02ABD100H. Dysk jest mega wolny, chciałbym go podmienić na jakiś ssd (256, 512). Szukam taniego dysku. Czy ktoś mógłby mi doradzić jaki dysk byłby odpowiedni i czym się kierować, dodam że chciałbym przenieść parę plików na nowy dysk, więc potrzebuje również jakiejś przejściówki. Z góry dzięki!

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. Jaki masz budżet?

Blinkowy
komentarz
komentarz

wolałbym coś po prostu tańszego, bo to stary lapek służy do przeglądania neta tylko i wyłącznie. 200zł powiedzmy

Blinkowy
komentarz
komentarz

dzięki! a jeżeli chodzi o adapter / przejściówkę? 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

W Kioxia siedzi tam ten sam kijowy kontroler co w CX400 - Phison s11, a są z tym niestety problemy, można stracić dane 

https://otako.pl/blog/satafirm-s11-awaria-dysku-ssd/

8 minut temu, Blinkowy napisał:

dzięki! a jeżeli chodzi o adapter / przejściówkę? 

Nie jest potrzebne, to jest ten sam format 2.5", co najwyżej ramka montażowa która powinna być wraz z dyskiem.

Blinkowy
komentarz
komentarz

W takim razie, jak przenieść windowsa i kilka plików @UnnamedPlayer ? Wydaje mi się, że nie ma miejsca na 2 dysk w tym lapku.

Anawa
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer nie wiedziałem, a jaki inny dysk byś polecił w takim razie do tej kwoty?

Anawa
komentarz
komentarz

@Blinkowy musiałbyś podłączyć nowy albo stary dysk jako dysk zewnętrzny i wtedy przekopiowałbyś pliki.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Poza MX500, Evo 870 i KC600 tak na dobrą sprawę to żaden.

Znalazłoby się jeszcze kilka modeli na dobrym kontrolerze i DRAM ale cena absurdalna wzglefrm M.2/NVMe.

 

W BX500 prawdopodobnie siedzą jeszcze gorsze kosci QLC https://www.techpowerup.com/ssd-specs/crucial-bx500-500-gb.d1179

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.