x-kom hosting

PC Widzi kartę graficzna dopiero po ponownym uruchomieniu

yctxz
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, tydzień temu składałem pc i jak wyżej napisane za pierwszym uruchomieniem pc nie widzi karty graficznej ( RTX 4070 TI Super) dopiero po ponownym uruchomieniu wszystko działa jak trzeba, sterowniki karty aktualne. 

Spec:

- MSI B650 GAMING PLUS WIFI

-AMD RYZEN 7 7800 X3D

-PALIT GE FORCE RTX 4070 TI SUPER JEST STREAM OC 16GB

-RAM LEXAR ARES 32GB 6000MHZ

-SSD LEXAR NM790

-AIO NAVIS F360

-ZASILACZ BEQUIET PURE POWER 12M 1000W

Edytowane przez yctxz

leelareso
komentarz
komentarz

Może to być problem sekcji zasilania gpu albo coś nie tak z płytą główną. Masz szansę przetestować kartę w slocie pcie na samym dole albo w innym pc?

yctxz
komentarz
komentarz

Jutro będę miał opcję przetestowania w innym pc, a w dolny slot nie wepnę bo nie ma na to miejsca(przez to że na dole mam jest jakby cała obudowa na zasilacz a wejście jest na samym dole płyty głównej). 

adijedi
komentarz
komentarz

:hello:

może w biosie trzeba ustawić coś żeby nie załączać zintegrowany układ graficzny

tylko ten na pci4.0 :co:

 

yctxz
komentarz
komentarz

próbowałem wyłączyć zintegrowaną grafikę, nic nie dało 

leelareso
komentarz
komentarz

@yctxz Jak problem występuje po jakimś czasie od wyłączenia komputera to pewniak że z zasilaniem jest coś nie tak, tylko pytanie gdzie. Ogólnie jak np będziesz non stop resetował pc to problemu nie ma jak rozumiem?

yctxz
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso Hmm jakby problem działa tak: włączam pc i opcja pierwsza jeżeli mam 2 monitory podpięte pod kartę graficzną czarny ekran muszę wtedy przepinać jeden monitor do płyty żeby kliknąć uruchom ponownie, opcja druga zostawiłem boczny monitor podpięty pod płytę żeby nie przepinać co włączenie pc( i tak odpalam pc przeważnie jeden raz dziennie).Jeżeli chodzi o ponowne uruchamianie to chyba nie szkodzi to dla komputera dla mnie to też nie jest problem żeby to robić. Ale sprawdze jutro jeszcze pod innym komputerem czy jest taki sam problem i dam znać 

Edytowane przez yctxz
leelareso
komentarz
komentarz

z jednym monitorem nie masz takiego problemu jak jest podłączony?

yctxz
komentarz
komentarz

Jest taki sam problem z jednym monitorem 

yctxz
komentarz
komentarz

Sprawę załatwiło zaktualizowanie biosu...

 

adijedi
komentarz
komentarz

Hej, moje dodatkowe pytanie

- czy może instalowałeś chipsety z oficjalnej strony msi dot. płyty głównej ?

yctxz
komentarz
komentarz

@adijedi Tak

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.