x-kom hosting

Mini serwer - 20k pln

Fajczasty
utworzono
utworzono

Witam,

Kompletnie wypadłem z "rynku" jeżeli chodzi o składanie sprzętu. Potrzebuje komputer który będzie miał mocny procesor (zastanawiam się nad AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX) oraz ram 256 gb. Ogólnie komputer będzie stał w firmie i będą się łączyły osoby zdalnie do niego. Jednocześnie na różnych pulpitach zdalnych może być odpalonych kilka wymagających aplikacji (nie wymagających dobrej grafiki więc tutaj koszty odchodzą) jak przeglądarek chrome załadowanych różnymi rozszerzeniami na fulla (i głównie do tego komputer ma być). U siebie na prywatnym komputerze (Rayzen Pro 7, 16 gb ramu - ogólnie lenovo thinpad L15) pracując w pojedynkę zjada mi to kompletnie a komp chodzi jak czołg dlatego procesor musi być mocny oraz duży ram, żeby był komfort pracy kilku osób (do 5) na full obrotach.

Ogólnie planuje sobie sam złożyć stelaż na wymiar (coś jak robia pod koparki krypto - jak ktoś widział) tylko wiadomo mniejsze bo ja tutaj grafiki nie potrzebuje, chodzi o to by komp nie zamulał i pracował na najwyższych obrotach. Będę chciał też zamontować dobre chłodzenie więc i zasilacz by to wszystko udźwignąć pewnie będzie musiał być jakiś kolos.


Prosiłbym o pomoc w doborze jakiegoś dobrego zestawu.

Wiem, że opis słaby, ale naprawdę ciężko mi wytłumaczyć o co chodzi. W skrócie będzie odpalonych bardzo dużo profili przeglądarkowych (chrome) załadowanych rozszerzeniami na fulla które będą wykorzystywane. Tak jak pisałem wyżej mój lenovo przy odpaleniu kilku profili od razu jest ubity.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.